Viena didžiausių naujos kartos interneto, vadinamo „Web 2.0“ vardu, problemų yra ta, kad jis paskatino kone besaikį dalijimąsi įvairiu turiniu, rašo „Associated Press“. Tai ne tik suteikė pranašumų, bet lėmė išaugusį pavojų skaičių, nuo kurių neapsaugotos ir didžiosios interneto bendrovės, tokios, kaip „Google“.
Pavyzdžiui, į suasmenintas „Google“ svetaines galima įkelti įvairių programėlių (angl. „gadgets“), kurias laisvai kuria įvairūs vartotojai. Daugelis iš jų atlieka vieną ar kitą naudingą funkciją, tačiau kai kurios gali būti pritaikytos ir blogiems tikslams, pavyzdžiui, iš kompiuterio pavogti asmeninius duomenis. Deja, daugelis vartotojų pasitiki tais dalykais, kuriuos jie parsisiunčia iš „Google“.
Kompiuterių saugumui skirtoje konferencijoje „Black Hat“ buvo pademonstruota, kaip panaši kenksminga programėlė gali įsilaužti į interneto naršyklę ir realiuoju laiku fiksuoti atliekamos paieškos užklausas. Pasak šias galimybes demonstravusių saugumo ekspertų, tokias programėles galima pasitelkti ir pavojingesnei veiklai, pavyzdžiui, stebėti kitas programėles ir jose saugomus asmeninius duomenis.
„Google“ nėra vienintelė, kuri susiduria su šia problema, jos aktualios ir socialinio turinio svetainėms. Neseniai atsinaujinęs socialinis tinklas „Facebook“ pranešė, kad sieks griežčiau kontroliuoti įvairias programėles ir tai, kaip jos naudoja asmeninę vartotojų informaciją.
Tuo metu „Google“ neigia saugumo ekspertų priekaištus ir tvirtina, kad ji reguliariai skenuoja savo programėles ir tik labai retais atvejais, kai aptinkama vartotojo informacija bandančių pasinaudoti programų, jos iš karto pašalinamos. Pasak bendrovės, nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio nebuvo sukurta naujų programėlių, kurios naudotųsi vartotojo duomenimis.