Pastaruoju metu Lietuvą užplūdus kibernetinių atakų bangai, IT paslaugų bendrovė „Etalinkas“ pastebi staiga padidėjusį susidomėjimą saugaus svetainių talpinimo paslaugomis. Serverių saugumas tampa ypač aktualus – tai rodo pastarosios atakos, kai programišiams pavyko pažeisti ir SSSR simbolika subjauroti daugiau nei 300 svetainių Lietuvoje.
„Nepaisant to, kad dauguma per savaitgalį užpultų svetainių buvo atkurtos santykinai greitai, įmonių įvaizdžiui padaryta žala yra labai didelė. Be to, kas gali garantuoti, kad svarbūs duomenys nebuvo nukopijuoti ar perduoti konkurentams?“ – svarsto „Etalinko“ direktorius Egidijus Biknevičius. „Tačiau neigiamo poveikio svarbių duomenų saugumui ir organizacijos įvaizdžiui nesudėtinga išvengti“, – pastebi „Etalinko“ vadovas. Konkrečių kibernetinių atakų atveju esmine problema tapo ne svetainių sukūrimo technologijos, o jų talpinimo (serverių) saugumas.
„Etalinko“ informacinių technologijų departamento vadovo Edmundo Vasonskio teigimu, „Etalinko“ siūloma saugaus svetainių talpinimo serveriuose paslauga ypatinga tuo, jog naudotojų duomenys saugomi vienas nuo kito izoliuotuose virtualiuose serveriuose. Pašaliniai asmenys neturi galimybių neautorizuotai gauti, kopijuoti ar sugadinti duomenų. Taip pat įdiegtos specialios taikomųjų programų (angl. Web application) ugniasienės. Didžioji dalis atakų atliekama taikomųjų programų lygmenyje, kurių ugniasienės („mod_security“) sukuria dar vieną lygmenį, padidinantį saugumą ir padedantį pastebėti bei sustabdyti atakas.
Pasak „Etalinko“ atstovo, mėginimų įsibrauti į įmonės serverius nebuvo pastebėta, tačiau neabejojama, kad tai būtų ypatingai sunkus uždavinys programišiams.