„Blizzard Entertainment“ „Blizzard's 2008 WorldWide Invitational“ (toliau WWI) renginyje, visų fanų akivaizdoje patvirtino, kad yra kuriama legendinės „Diablo“ frančizėstrečioji dalis. Atidarymo ceremonijos metu buvo netgi pademonstruota kaip atrodys žaidimas ir vaizdžiai pristatytos dvi klasės.
Nors „Diablo“, „Mephisto“ ir „Baal“ buvo nužudyti „Diablo II“ žaidime, „Tristam“ dar kartą patenka į monstrų, demonų bei kitų blogio padarų apgultį, kurią „išskersti“ turės žaidėjai. Taip, mieli skaitytojai, Jūs supratote teisingai – „Blizzard“ vis dar besivadovauja ta pačia sena gera žaidimų tęsinių kūrimo koncepcija ir trečioji „Diablo“ dalis, turėtų būti tobulesnis „Hack‘n‘Slash“ RPG stiliaus žaidimas tęsiantis praeities tradicijas. Žinoma, nebus apsieita ir be didesnių ar mažesnių inovacijų – „Diablo III“ bus sukurtas daugiau komandiniam žaidimui.
Kaip ir ankstesnėse „Diablo“ dalyse, taip ir šioje žaidėjai savo jėgas galės išbandyti internete – žaidimas palaikys nemokamą Battle.net. tinklinio žaidimo paslaugą ir nebus apmokestintas jokiais mėnesiniais mokesčiais, kaip buvo preliminariai manyta ankščiau.
D3 pasaulis pasikeis į gerąją pusę – tai bus visavertis 3D žaidimas su itin aukšto detalumo ir interaktyviomis aplinkomis, sukurtomis „Havok“ fizikos variklio pagrindu. Tai žaidėjams leis itin plačiai sąveikauti su aplinkomis – galėsime griauti, naudoti aplinkos daiktus kaip spąstus priešams, naikinti ir t.t. Žaidimas taip pat turės atsitiktinių lygių generatorių, tad kiekvienas lygis bus visiškai unikalus ir kitoks nei prieš tai buvęs.
Panašiai kaip „Dungeon Siege“ ir kitose naujesniuose RPG žaidimuose, D3 suteiks visiško priartinimo galimybę, kurios pagalba galėsime pažiūrėti savo veikėjui tiesiai į akis. Taip pat nuo šiol įrankių juosta taps daug patogesnė, talpesnė ir joje kiekvienas individualiai galės susidėlioti norimus įgūdžius (angl. Skills) bei inventoriaus daiktus. „Manos“ ir gyvybių gėrimų D3 visatoje nebus – norėdami regeneruoti atributus turėsime skersai pereiti ore kybančias sferas. Šarvai taip pat bus suskirstyti į skirtingus tipus, kuriuos naudoti galės atitinkamos klasės.
Pačių klasių žaidime bus penkios. Kaip jau minėjau ankščiau, WWI renginio atidarymo metu buvo pristatytos dvi iš jų – tai barbaras ir raganius (angl. „Barbarian“, „Witch Doctor“). Barbaras į žaidimo plotmę grįš su jau gerai pažįstamais sugebėjimais – „Cleave“, „Ground Stomp“, „Seismic Slam“ bei „Whirlwind“. Tuo tarpu naujoji raganiaus klasė naudos senovinę gentinę magiją ir tarpusavyje suderins senojo mirties burtininko (Necromancer) bei kerėtojos (Sorceress) savybes. Jis turės galimybę monstrus skersti pasinaudodamas „Mass Confusion“, „Soul Harvest“, „Firebomb“, „LocustSwarm“, „Horrify“ užkeikimais, taip pat galės iškviesti nežemiškos kilmės pakalikus.
Trečiojoje dalyje taip pat turėtume išvysti centrinę ankstesnių žaidimų figūrą – senolį „Dekardą Keiną“ (Deckard Cain), nors konkretesnė jo rolė siužeto linijoje nėra žinoma.
Internete gandai apie galimą trečiąją žaidimo dalį sklisti pradėjo po to, kai „Blizzard“ kompanija įsigijo Diablo3.com domeno vardą naujam tinklapiui gegužės mėnesį. Gandų plitimą taip pat paskatino kompanijos skelbimais, siūlantys darbą patyrusiems programuotojams, turėjusiems patirties RPG žaidimų kūrime. Komanda buvusi atsakinga už ankstesnių žaidimo dalių kūrimą, vyrukai iš „Blizzard North“, masiškai „perbėgo“ į kitą, savo noru, dar 2003-iais metais naujai įkurtą kompaniją, tad „Diablo III“ kurs nauji veidai. Tikėkimės tai nepadarys jokios neigiamos įtakos žaidimui.
Taip pat buvo paleistas oficialus žaidimo tinklapis, kuriame rasite visą informaciją, „screenshot‘us“, vaizdo klipus bei visa kita. Taip pat „YouTube“ portale galima rasti du išsamesnius „gameplay“ klipus (pirmoji dalis, antroji), žaidimo nuotraukų galeriją.
Žaidimas pasirodys asmeniniams bei „Mac“ kompiuteriams, tačiau nėra žinoma tiksli išleidimo data. Manoma, kad tai įvyks po „Starcraft II“ pasirodymo.