Nuo birželio 6 d. animacinių filmų mėgėjai kino teatruose išvys naujausią kino studijos „DreamWorks Animation“ darbą - įspūdingą animacinę komediją „Kung fu panda“, kurią sukurti animatoriams padėjo pasaulinė IT sprendimų bendrovė „Hewlett-Packard“ (HP).
Tai ne pirmas abiejų kompanijų bendras darbas – HP studijai „DreamWorks Animation“ padėjo sukurti tokius animacijos šedevrus, kaip „Šrekas“ ir „Bitės filmas“.
Paskutinis šios kompanijos darbas apie linksmus pandos Po nuotykius neturėtų nuvilti žiūrovų. Filmo kūrėjai, naudodami HP technologijas, perkėlė į ekraną būtent tokį scenarijų ir vaizdus, kokiuos įsivaizdavo scenaristai ir režisieriai.
Panaudojus galingas ir didelės spartos HP darbo stotis bei sudėtingas vizualizavimo sistemas buvo pasiektas svarbiausias tikslas – sukurtas didžiausio meninio įspūdžio imitavimo efektas.
Tokiu būdu sudėtingų HP technologijų dėka animatoriams pavyko sukurti įspūdingas scenas, kuriose tikroviškai atsispindi smulkiausios detalės, pavyzdžiui, vėjyje besiplaikstantys žvėrelių gaurai, tiksliai atkurtos drabužių klostės ar ore sklendžiančios plunksnos.
Lietuviškai dubliuotoje animacinėje juostoje pasakojama apie tingią ir nerangią pandą Po, kuri per trumpą laiką turi tapti kung fu meistru ir išgelbėti slėnį nuo niekšo leopardo. Veiksmas rutuliojasi Senovės Kinijoje, kur restorane padavėju dirbančiam Po lemtis pakiša netikėtą nuotykį - mokytis kovos meno paslapčių iš legendinių kovotojų.
„Kung fu panda“ ir aukštosios technologijos
Kuriant „Kung fu pandą“ buvo naudojama daugiau nei 400 HP darbo stočių. Viena iš „DreamWorks Animation“ studijos standartinės įrangos konfigūracijos sudėtinių dalių buvo xw9400 HP didelės spartos darbo stotis, kuri yra gerokai spartesnė (net iki 50 proc. su kai kuriomis programomis) už savo pirmtakus. Papildomi procesorių branduoliai, atmintis ir papildomi kaupikliai suteikė galimybę vienu metu itin veiksmingai apdoroti kelis kadrus.
AMD architektūros pagrindu sukurtos HP darbo stotys užtikrino tokį operatyvumą, kokio reikėjo filmo kūrėjams. Kamerų judėjimo galimybės kuriant „kung fu“ žanro filmą yra ypač svarbios, todėl judamųjų kamerų, panaudotų kuriant „Kung fu panda“, buvo daugiau nei „DreamWorks Animation“ studija naudojo kada nors iki šiol.
HP „ProLiant DL145“ serveriai, BL465c „Blade“ tarnybinės stotys, xw9300 ir xw9400 darbo stotys su AMD 64 bitų kelių branduolių „Opteron“ procesoriais įgalino „DreamWorks Animation“ menininkus nustebinti žiūrovus išskirtiniais, dar neregėtais efektais.
Naudodami pažangiausią HP visaverčio nuotolinio bendravimo sistemą „Halo Collaboration Studio“, filmo kūrėjai iš Glendale ir Redwood City miestų, esančių 560 km atstumu vienas nuo kito, galėjo bendrauti taip, tarsi būtų tame pačiame susitikimų kambaryje.
„Kung fu panda“ vizualizavimo sistema, pirmąsyk sudaryta iš HP BL465c „Blade“ serverių, pagamintų naudojant AMD kelių branduolių procesorius, buvo pati didžiausia ir galingiausia vizualizavimo sistema iš visų kada nors naudotų kuriant kitus „DreamWorks Animation“ filmus. Šiam filmui sukurti prireikė daugiau nei 24 mln. sąlyginių HP ir AMD vizualizavimo sistemos veikimo valandų, t. y. keturis kartus daugiau nei kuriant pirmąjį filmą „Šrekas“.
Animacinio filmo „Kung fu panda“ gamybos metu „DreamWorks Animation“ scenarijų skyrius naudojo daugybę HP spausdintuvų ir skenerių, padėjusių sutvarkyti bei parengti šimtus scenarijaus fragmentų. Dauguma kadrų sekų buvo sukurtos skaitmeniniu būdu ir išspausdintos HP spausdintuvais.