Daugeliui atrodo, kad internetas šiuo metu klesti – interneto greičiai auga, kainos krenta, kasdien pasirodo daugybė naujų svetainių ir interneto dienoraščių. Tačiau ne viskas yra taip paprasta. Profesorius Jonathan Zittrain, dirbęs Oksfordo ir Jeilio universitetuose, neseniai išleido knygą „The Future of the Internet and How to Stop It“, kurioje rašo, jog taip visų mėgstamas internetas pamažu miršta, o dėl to kaltina „iPhone“ ir „Xbox 360“.
Mokslininkas teigia, kad dauguma interneto vartotojų bijo problemų, su kuriomis susiduria tinkle: virusų, asmens duomenų vagysčių ir pan. Todėl ne itin kompiuterių tinkluose išprusę žmonės pastaruoju metu intensyviai ieško naujų būdų naudotis saugesniu internetu, net jei dėl to reikia paaukoti ir kai kurias savo laisves. Tam pasitarnauja tokie tinklo įrenginiai kaip „iPhone“, „Xbox 360“, „PlayStation 3“, „BlackBerry“. Jie nėra tokie atviri kaip asmeniniai kompiuteriai ir pasižymi mažesne tikimybe jums sugadinti nuotaiką dėl kokios nors techninės problemos. Tačiau tokios situacijos, pasak profesoriaus, nereikėtų vertinti teigiamai. Jis tvirtina, jog panašių uždarų tinklo įrenginių plitimas sąlygoja interneto sąstingį, stabdo inovacijas ir keičia pačio interneto kaip vietos, kur galima daryti viską, ko norisi, sampratą.
Zittrain teorijoje atkreipiamas dėmesys į šiuolaikinės komunikacijų rinkos tendencijas. Vis daugiau konservatyvių kompanijų pasisako už atvirą kodą: „Verizon“, „Microsoft“, „Comcast“ (nekalbant jau apie „iPhone SDK“ išleidimą). Nors prielaida, kad ši knyga jau spėjo pasenti, kol buvo spausdinama, galbūt ir teisinga, perskaityti ją vis dėl to verta.