JAV žvalgybos valdyba naudojasi „Google“ technologijomis, kad padėtų savo agentams dalintis informacija apie savo įtariamuosius. CŽV pasitelkė į pagalbą „Google“, kad galėtų geriau apdoroti ir dalintis savo surinkta informacija apie įtariamuosius.
Nacionalinio saugumo agentūra nusipirko serverius, kuriuose esanti „Google“ paieškos technologija naudojama apdoroti slaptųjų agentų tinklų visame pasaulyje surinktą informaciją.
„Google“ taip pat teikia Wikipedijos stiliaus paieškos programą, kuri vadinasi Intellipedia. Joje agentai surašo informaciją apie savo taikinius, kurią, anot „San Francisko Chronicle“ gali perskaityti ir papildyti kolegos.
Kontraktai yra tiesiog skaičius, kuris įvedamas „Google“ „federalinės valdžios pardavimų komandos“, kurios tikslas – išplėsti bendrovės veiklą toliau nei jos pagrindinis vartotojas ar įmonės.
Naujausioje „Google“ teikiamoje paieškos paslaugoje agentai yra raginami skelbti žvalgybinę informaciją saugiame forume, kurį gali skaityti, redaguoti bei papildyti kiti slaptieji agentai – panašiai kaip „Wikipedijoje“.
Atsižvelgdami į savo padėtį, agentai gali prisijungti prie „Intellipedia“ ir gauti priėjimą prie trijų lygių informacijos – itin slaptos, slaptos ir jautrios, bet neklasifikuotos. Anot Seano Dennehy, atsakingo už „Intellipedia“ vystymą CŽV, ši paslauga jau turi 37 tūkst. vartotojų, o duomenų bazė siekia 35 tūkst. straipsnių.
„Kiekvienas analitikas turi savo atskirą skyrelį. Jų žinios dažniausiai laikomos Word dokumentuose. Mes raginame juos dalintis savo žiniomis su kitais.“
Visi straipsniai yra prižiūrimi nacionalinės žvalgybos direktoriaus Mike‘o McConnello ir yra prieinami tik CŽV, FTB ir Nacionalinei saugumo agentūrai bei kitoms žvalgybos agentūroms.