Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai nuo šiol mokysis naudodami vieną našiausių Baltijos šalyse įdiegtą serverių sistemą. Itin galingus universalaus lygio serverius „IBM Regatta“ universitetui dovanojo duomenų centrų ir informacinių sistemų valdymo lyderė Baltijos šalyse „Baltic Data Center“.
Tokio tipo sistemas dažniausiai naudoja stambios organizacijos – bankai ir didžiausios privačios ar valstybinės įmonės. Dovanotieji serveriai atitinka ypač aukštus skaičiavimo greičio, našumo, plečiamumo ir patikimumo reikalavimus. „IBM Regatta“ yra viena galingiausių tokio tipo pasaulyje naudojamų sistemų.
„Mūsų universitete serveriai bus naudojami išskirtinai mokslo tikslams – užtikrinti stabilią laboratorinę studijų aplinką. Be to, VGTU studentai bus supažindinti su naujausiomis ir galingiausiomis technologijomis, su kuriomis dirba IT profesionalai“, - sako VGTU Informacinių technologijų katedros vedėjas profesorius Genadijus Kulvietis. Pasak jo, įranga universitetui buvo labai reikalinga, nes senieji serveriai pagaminti dar 1994 metais.
Ekspertai pastebi, kad aukštąjį išsilavinimą įgijusiems specialistams savo žinias pritaikyti praktiškai sekasi ne iš karto, o šiuolaikinės verslo organizacijos iš jaunų specialistų tikisi greito ir pilnaverčio bendradarbiavimo. Visame pasaulyje pastebima tendencija, kad verslo įmonės vis dažniau ima remti jiems aktualias specialistų rengimo proceso dalis.
„Baltic Data Center“ direktoriaus Sauliaus Markūno teigimu, bendrovė kartu su kitomis TEO grupės įmonėmis jau ilgą laiką didelį dėmesį skiria bendradarbiavimui su universitetais ir kitomis akademinėmis organizacijomis.
„Džiugu, kad tokio galingumo serverius turės būtent mokslo įstaiga“, - sako „IBM Lietuva“ vadovas Rimantas Vaitkus. „Tokiu būdu būsimieji įmonių IT specialistai susipažins su universalaus lygio serverių galimybėmis ir veikimo principais. Manau, kad tai nauda tiek universitetui, tiek visam Lietuvos verslui“.