Seras Tim Berners-Lee – žmogus, 1989 metais išradęs tai, ką mes dabar vadiname internetu, pasisako prieš sistemas leidžiančias sekti ir filtruoti vartotojų duomenis globaliajame tinkle.
Panašios sistemos, anot jų kūrėjų, padėtų vartotojams greičiau rasti dominančią informaciją, padidintų saugumą naršant ir įspėtų apie nesaugias svetaines. Tai, deja – tik viena medalio pusė.
Turėdami tokius duomenis, IPT (interneto paslaugų tiekėjai) galėtų tiesiog neįtikėtinu tikslumu parinkti reklamas rodomas svetainėse bei paieškos puslapiuose, stebėti vartotojų elgeseną bei spręsti apie juos dominančius dalykus. Ištyrę vartotojų įpročius IPT turėtų galimybę tiesiog brukte įbrukti jiems bent šiektiek dominančią informaciją.
Šiais duomenimis, žinoma, galėtų pasinaudoti ir kiti – pvz., draudimo bendrovės – jums nieko neįtariant, staiga padidindamos įmoką už sveikatos draudimą, ir tai galėtų būti padaryta atsižvelgiant į tai jog aktyviai domėjotės vėžio gydimu, simptomais ir susijusia informacija.
Nors, kita vertus, tai būtų vienas iš būdų užkirsti kelią nevaržomam šiukšlių (angl. SPAM) plitimui internete. Tačiau kas geriau – ar per dieną gauti porą laiškų, siūlančių „Viagrą“, ar žinoti, kad tave be perstojo stebi Didysis Brolis?