Keturios didžiausios Japonijos interneto tiekimo bendrovės pasirašė susitarimą, kuriuo siekiama sekti, kur ir kaip keliauja autorinėmis teisėmis apsaugoti jų vartotojų duomenys.
Tai – jau antras Japonijos organizacijų žingsnis siekiant kontroliuoti nevaldomą duomenų kopijavimą bei plitimą. Dar 2006 metais didieji Japonijos IPT(interneto paslaugų tiekėjai) buvo nusprendę kontroliuoti, kam savo interneto kanalus naudoja vartotojai, bei kokiais duomenimis jie keičiasi. Projektas buvo sustabdytas įsikišus vyriausybei, argumentuojant, jog panašaus lygio sekimas gali pažeisti žmonių privatumą.
Šiemet, spaudžiant filmų, muzikos bei programinės įrangos pramonėms, projektas vėl grįžta į vėžes.
Kol kas nėra atskleidžiamas būdas, kuriuo bus sekamas nelegalus duomenų keitimasis p2p (PeerToPeer) tinklais, tačiau jau dabar aišku, kad po šio susitarimo Japonijoje „piratams“ ateina sunkus metas. Pirmą kartą susekus nelegalų duomenų apsikeitimą, IPT vartotoją įspės el. laišku, o po trečiojo įspėjimo interneto prieiga bus apribota.
Nesustabdomas autorinių teisių pažeidinėjimas duomenims sklindant p2p tinklais kelią susirūpinimą ir kitų technologiškai išsivysčiusių valstybių vyriausybėms. Visiškai priešingą šios problemos sprendimą šiuo metu ruošia JAV ir Kanada, siūlančios įteisinti neribotą duomenų keitimąsi internete (tame tarpe ir apsaugotų autorinėmis teisėmis) už palyginti nedidelę 5 JAV dolerių per mėnesį kainą.