Operacinės sistemos „Ubuntu Linux“ kūrėjai nusiteikę šią sistemą padaryti dar priimtinesnę ir draugiškesnę paprastam vartotojui. O kaip tai padaryti, jei nebus žinomi sistemos gerbėjų pasiūlymai ir pageidavimai. Štai šiems pageidavimams ir „šviežioms“ mintims surinkti ir buvo paleistas specialus tinklapis, pavadintas „Ubuntu Brainstorm“.
„Smegenų šturmo“ idėja produkto kūrimui nėra nauja. Ne tik bendrąja prasme – toks metodas naudojamas praktiškai kiekvieno stambaus projekto metu, tačiau ir konkreti metodo realizacija nužiūrėta nuo „Dell“ korporacijos, kuri dar prieš metus paleido projektą „IdeaStorm“. „IdeaStorm“ tinklapis iš esmės yra forumas, kuriame lankytojai gali palikti savo nuomonę apie „Dell“ gaminius, išsakyti pageidavimus ir pasiūlymus. Reikia pažymėti, jog kai kurie iš pageidavimų jau įgyvendinti ir praktikoje. Pavyzdžiui po daugkartinių „IdeaStorm“ lankytojų prašymo „Dell“ pradėjo prekiauti personaliniais kompiuteriais su „Linux“ operacine sistema.
„Ubuntu Brainstorm“ idėja ir realizavimo principas yra analogiškas „IdeaStorm“. „Ubuntu Brainstorm“ lankytojai gali palikti atsiliepimus ir pasiūlymus naujoms „Linux“ versijoms. Taip pat galima komentuoti kitų lankytojų išsakytas idėjas. Pagal balsavimo reitingą pačios populiariausios idėjos publikuojamos pirmajame svetainės puslapyje.
„Ubuntu Brainstorm“ lankytojai šalia visų kitų pageidavimų, „Linux“ programuotojų dažniausiai prašo patogios grafinės sąsajos tinklinių sujungimų valdymui, pagerinti maitinimo parametrų valdymo sistemą, pagreitinti OS užsikrovimą, o taip pat praplėsti periferinės įrangos tvarkyklių duomenų bazę. Be to dažnai išsakomi nusiskundimai dėl blogo „Ubuntu Linux“ darbo energijos taupymo režime bei prasto suderinamumo su kai kuriomis web kameromis, mikrofonais ir t.t.
Pagal grafiką balandyje turėtų pasirodyti „Ubuntu Linux“ 8.04 versija. Tuo po jos sekanti „Ubuntu“ versija, pavadinta „Intrepid Ibex“. Šios programinės platformos laukiama rudenį, spalio mėnesį, o jos versija bus žymima 8.10. Visai tikėtina, jog jau artimiausiose šios OS versijose bus padaryti pakeitimai, atsižvelgiant į vartotojų pageidavimus. Tad ir Lietuvos „Linux“ mėgėjai gali išsakyti savo nuomones ir pageidavimus „Ubuntu Brainstorm“ sistemoje – galbūt ir jūsų idėjos bus įgyvendintos.