Beveik trečdalis Lietuvos įmonių net nemano saugotis nuo internetu ir kompiuterinėmis laikmenomis plintančių pavojų – šnipinėjančių programų ar brukalų (angl.- spam). Bendrovei „IBM Lietuva“ bei visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centrui „Vilmorus“ atlikus įmonių vadovų ir IT specialistų apklausą paaiškėjo, kad 8,5 proc. įmonių nežino apie apsaugą nuo žalingos informacijos plitimo internetu, o 20,9 proc. – mano ją esant nereikalingą.
Tyrimas parodė, kad būtinybę apsisaugoti nuo žalingų informacijos srautų prasčiausiai suvokia smulkaus ir vidutinio verslo bendrovės, turinčios iki 20 darbuotojų (62,9 proc.), tuo tarpu visos apklaustos stambios įmonės, turinčios virš 1000 darbuotojų, pripažino, kad tokia apsauga yra būtina.
Apklausus daugiau nei 400 įmonių visose šalies apskrityse, paaiškėjo, kad apsauga aktualiausia sostinės bendrovėms (77,5 proc.), o atsainiausiai interneto ir laikmenų keliamas grėsmes vertina Marijampolės verslininkai (41,7 proc.).
„IBM Lietuva“ vadovas Rimantas Vaitkus teigia, kad internetu sklindanti nepageidaujama informacija ir e-įsilaužimai yra bene aktualiausia IT problema. „Tačiau šios apklausos rezultatai rodo, kad didelė dalis Lietuvos įmonių šiai problemai vis dar abejinga. Reikia suprasti, kad tobulėjant technologijoms, tobulėja ir jų priešai. Pavyzdžiui, jei prieš kelis metus apie brukalus su vaizdo intarpais dar niekas negirdėjo, tai dabar dėl jų kyla didelė grėsmė sklandžiam įmonės darbui“.
Savaitraščio „The Economist“ duomenimis, nepageidaujama informacija sudaro 90 proc. internetu siunčiamos informacijos, dėl šios priežasties visuotinai ima lėtėti interneto ryšys.
Specialistų teigimu, efektyviausias sprendimas verslo klientams yra integruotos apsaugos programos, saugančios nuo įsilaužimų internetu. Taip pat daugelis jų sugeba identifikuoti tiek klasifikuojamus, tiek neatpažintus brukalus.
IBM sukurta e-saugumo sistema „Proventia“, naudojama ir didelių kompanijų, ir mažų įmonių, yra universalus ir kompleksiškas būdas apsaugoti bendrovių IT sistemas nuo nepageidaujamų ir žalingų informacijos srautų. IBM programinė įranga „Rational AppScan“ plačiai naudojama siekiant sumažinti asmeninės informacijos, klientų duomenų ir intelektualinės nuosavybės vagysčių skaičių. Šis IBM produktas padeda užtikrinti internetinių programų saugumą jau pačiose ankstyviausiose programinės įrangos kūrimo stadijose.