Interneto bendrovė „Google“ pakvies vartotojus prisidėti, kuriant plačią žinių bazę, kurioje būtų galima rasti patikimos ir naudingos informacijos apie bet kokį klausimą. Tai akivaizdi iniciatyva įsteigti pačių vartotojų kuriamos interneto enciklopedijos „Wikipedia“ konkurentą, paremtą kiek kitais principais ir vystomą po „Google“ „sparnu“. Bendrovė pareiškė ketinanti suteikti projektui visą reikiamą infrastruktūrą, įrankius bei technologijas, tačiau užtikrino nesikišianti į patį informacijos kūrimo bei redagavimo procesą.
Anot „Google“ atstovo Udi Manber, internete šiuo metu yra gausybė naudingos informacijos, tačiau ji daugeliu atveju yra prastai organizuojama ir sisteminama. Šios iniciatyvos tikslas – prisidėti kuriant tvarkingesnį žiniatinklį, kuriame vartotojams būtų lengviau rasti autoritetingą, patikimą informaciją.
Sistemos centru taps autoriniai interneto vartotojų „ekspertų“ straipsniai, sukurti su „Google“ įrankio, pavadinto „knol“ (nuo angliško žodžio „knowledge“ – žinios) pagalba. „Knol“ ženklu pažymėtas straipsnis bus vertinamas kaip patikimas bei naudingas, todėl tam tikros informacijos ieškantiems žmonėms bus siūloma pradėti skaityti būtent nuo jo. Štai kaip atrodys "Knol" puslapis.
„Kertinė idėja už „Knol“ projekto yra išryškinti autorius. Knygos turi autorius, straipsniai laikraščiuose, mokslinės publikacijos irgi, bet internetas kažkodėl vystėsi palikdamas autorių vardus nuošalyje. Mes manome, kad žinojimas, kas parašė vieną ar kitą tekstą, padės vartotojams patogiau išnaudoti interneto turinį“, - rašoma oficialiame „Google“ bloge.
„Knol“ tinklapiams bus skiriamas paieškos reitingas. Be to, interneto vartotojai turės galimybę vertinti juose pateikiamą informaciją, rašyti komentarus, siūlyti pataisas. Už tokiuose puslapiuose publikuojamą reklamą gautas pajamas „Google“ ketina dalintis su informaciją sukūrusiais autoriais.
Kol kas „Knol“ įrankiai yra testuojami ir prieinami tik pačios „Google“ pakviestiems žmonėms. Kada ketinama pradėti oficialią projekto fazę, nepranešama.