Viena didžiausių pasaulyje kompiuterio kietųjų diskų gamintojų – bendrovė „Western Digital“ – įsitraukė į pastaruoju metu suaktyvėjusią kovą prieš piratavimą. Kompanija savo gaminamuose kietuosiuose diskuose, kuriuose saugoma visa kompiuteryje sukaupta informacija, įdiegė technologiją, užkertančią kelią dalintis multimedia tipo failais internetu.
Pastaruoju metu būtent failų mainų programos („e-Mule“, DC++ ir kt.) yra tapusios pagrindiniais nelegalaus turinio šaltiniais daugeliui interneto vartotojų. Jų pagalba aktyviai keičiamasi filmais, muzika bei nelicencijuota programine įranga. Teisinėmis priemonėmis kovoti su tokiomis programomis beveik neįmanoma, nes nelegalus turinys yra saugumas ne centralizuotai, o kiekvieno individualaus vartotojo kompiuteryje.
„Western Digital“ veiksmai yra nukreipti būtent prieš tokią programinę įrangą. Jais siekiama techninėmis priemonėmis panaikinti galimybę naudoti failų mainų programas keičiantis garsiniais ir vaizdo duomenimis. Kompiuteriuose su šioje bendrovėje pagamintais kietaisiais diskais nebus galima dalintis multimedia failais, t.y. suteikti kitiems interneto vartotojams prieigą prie tam tikrų kietajame diske saugomų duomenų.
Naujiena įsiutino organizacijas, kovojančias už vartotojų teises elektroninėje erdvėje. Jos teigia, kad „Western Digital“ taikomos priemonės grubiai pažeidžia interneto vartotojų teises, nes technologija draudžia keistis ne tik duomenimis, kurie laikytini intelektine nuosavybe, bet ir pačių vartotojų sukurta informacija.
„Western Digital“ užblokavo galimybę keistis daugiau nei 30-ies tipų Multimedia failais, jei vartotojai naudoja kompanijos programinę įrangą „Anywhere Access“.
Tiesa, už laisvą internetą kovojantys aktyvistai mano, kad šie veiksmai neduos norimų rezultatų: „Visos vartotojų teises ribojančios technologijos būdavo tiesiog apeinamos. Neįmanoma žmonėms uždrausti keistis vienetukais ir nuliukais“, - teigia „Free Software Foundation“ atstovas Peter Brown.