Nemaža dalis Lietuvos įmonių neapdairiai rizikuoja savo informaciniais ištekliais. Bendrovei „IBM Lietuva“ kartu su visuomenės nuomonės centru „Vilmorus“ atlikus vadovų ir IT specialistų apklausą, paaiškėjo, kad beveik ketvirtadalis Lietuvos įmonių nedaro atsarginių turimų duomenų ir informacijos kopijų.
Nors 36,4 proc. bendrovių kopijuoja turimą informaciją į serverį, 16,8 proc. įmonių naudoja įvairias duomenų atsarginio kopijavimo (angl. – backup) programas, o 33,1 proc. apklaustųjų naudoja kitas atsarginio kopijavimo sistemas ir priemones, visiškai nesirūpinančių informacijos kopijomis procentas išlieka aukštas – 23,4.
„Įmonės savo dokumentus saugančios vienintele kopija dažniausiai mano tokią prevenciją esant per daug sudėtingą ar brangią“, - sako „IBM Lietuva“ vadovas Rimantas Vaitkus. „Tačiau šiuolaikinės technologijos jau seniai geba iš darbuotojų perimti daug laiko ankščiau atimdavusius informacijos kopijavimo rūpesčius“.
Tyrimo duomenimis, IT specialistai duomenų kopijomis pasirūpina beveik visada (97,1 proc.), o rečiausiai tai daro įmonių vadovai (72,9 proc.). Stambios akcinės bendrovės yra labiausiai suinteresuotos, kad gedimų ar kitų netikėtumų atvejais duomenys būtų saugūs. Tuo tarpu smulkaus verslo atstovai, tokie kaip IĮ, dažniausiai išvis nedaro savo duomenų kopijų.
„Smulkaus ir vidutinio verslo atstovai Lietuvoje dar mano, kad investicijos į duomenų saugyklas yra neproporcingos“, - teigia R.Vaitkus. Pasak jo, verslininkų nuomonė labai greitai pasikeičia praradus dalį naudingos informacijos, tačiau plečiasi ratas ir tų, kurie pasirūpina duomenų saugumu iš anksto.
Vasario mėnesį Lietuvos rinkoje pasirodžiusi duomenų saugykla „IBM System Storage DC 3000” jau sulaukė palankių vertinimų iš smulkaus ir vidutinio verslo atstovų.
„IBM Lietuva“ ir „Vilmorus“ tyrimo metu apklausti visų Lietuvos apskričių verslininkai, įmonių ir organizacijų IT specialistai – daugiau nei 400 Lietuvos įmonių atstovai.