Asociacija „Infobalt“ jau devintus metus organizuoja tarptautinę IRT srities konferenciją, kurios tema parenkama perspektyviausia, didžiausią pridėtinę vertę rinkos dalyviams žadanti informacinių technologijų sektoriaus sritis. Šiais metais tokia tema – inovatyvios informacinės technologijos verslui ir mokslui. Spalio 23 – 24 dienomis viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“ Vilniuje vyksiančios konferencijos metu bus diskutuojama šiuo metu šalyje aktualiausių informacinių technologijų klausimais.
Be e-parašo, e-dokumento ir skaitmeninio turinio aktualijų, pirmąją dieną konferencijos dalyviai bus supažindinti su e-valdžios ir Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūra ir geografinė informacijos verslui naujienomis, problemomis ir jų sprendimo būdais.
„Apie e-valdžią kalbama daug ir įvairiai. Įgyvendinama daugybė projektų, programų, strategijų. Bent kartą į mėnesį giriamės, kad pavyko žengti dar vieną žingsnį e-būties keliu. Tačiau praktikų pasisakymai rodo, kad ne viskas taip paprasta. Ten kur turėtų būti socialinė partnerystė – biurokratinės kliūtys, kur turėtų būti iniciatyva – abejingumas, kur turėtų būti sprendimai – tik darbo grupės. Kas tai yra sisteminis požiūris ir ko reikia, kad procesai išsijudintų ? Kur slypi skirtingų nuomonių tikrosios priežastys? E-valdžia negali egzistuoti be socialinio ir kultūrinio konteksto, verslo dalyvavimo. Ji negali koncentruotis vien ties technologiniais sprendimais.“, - teigia asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ vadovas ir vienas iš konferencijos organizatorių Edgaras Leichteris.
Seminare „E-valdžios perspektyva ir Lietuvos konkurencingumas“ taip pat bus pristatomos e-sveikatos, viešųjų pirkimų, e-vyriausybės projektų kryptys ir įgyvendinimai. Patirtimi, diegiant e-valdžios struktūrą kitose šalyse, taip pat dalinsis pranešėjai iš Danijos, Kroatijos bei Suomijos.
Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ šį seminarą, pagal Lietuvos Valstybinio Mokslo ir Studijų Fondo finansuojamą projektą „E-valdžia piliečiams: plėtros gairių nustatymas naudojant ateities įžvalgų metodologiją“, vykdo kartu su Mykolo Romerio universitetu.
Seminare „Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūra ir geografinė informacija verslui“ pristatomi vystomų valstybinių ir privačių georeferencinių ir topografinių duomenų produktai, jų turinys, sudarymo principai, duomenų rengimo ir atnaujinimo metodai bei technologijos. Taip pat bus kalbama apie Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros išvystymo projektą, geografinės informacijos portalo ir el. paslaugų galimybes verslui.
„Geografinė informacija tampa neatsiejama verslo valdymo informacijos dalis lygiavertė klientų, veiklos operacijų, buhalteriniams ir kitiems verslo duomenimis. Šiuo metu vykdomas Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros (LGII) projekto įgyvendinimas atvers duris iki šiol neturėtoms galimybėms verslo pasauliui centralizuotai, unifikuotai surasti ir pasiekti nacionalinius geografinius duomenis. Tai turėtų skatinti erdvinių duomenų pritaikymą ir panaudojimą, taigi ir šių duomenų valdymo ir apdorojimo informacinių sistemų įvairovės poreikį“, - sako UAB „Informacinės technologijos“ Geoinformacinių sistemų skyriaus projektų vadovas Arūnas Urbšys.
Seminarą „Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūra ir geografinė informacija verslui“ asociacija „Infobalt“ įgyvendina kartu su VĮ „GIS-CENTRAS“.
Renginio globėjas: Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.
Renginio rėmėjai: IST4Balt projektas (asociacija „Infobalt“ ir Visorių informacinių technologijų parkas) bei Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.
Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau tik su išankstine registracija, kuri vyksta internetu http://www.infobalt.lt/konferencija/2007/.