Gyventojai, įsirengę nuosavas saulės elektrines namų ūkiuose ar padidinę jų įrengtąją galią, jau kviečiami teikti prašymus Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl valstybės paramos. Šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skiria kiek daugiau nei 35 mln. eurų.
Svarbiausia naujovė, lyginant su praėjusių metų kvietimais – taikomas vieno etapo, vietoje dviejų, principas. Tai reiškia, kad gyventojai, įsirengę naują saulės elektrinę arba padidinę esamos saulės elektrinės galią, visus su parama susijusius dokumentus turi teikti vienu metu, o tai leis paramą gauti greičiau. Paramos nereikia rezervuoti iš anksto, o prašymai dotacijos išmokėjimui, kartu su kitais dokumentais, priimami tik po elektrinės įrengimo ar galios didinimo projekto užbaigimo.
Į paramą gali pretenduoti tik gyventojai, įsirengę naujas saulės elektrines arba padidinę esamų elektrinių įrengtąją galią ne anksčiau kaip nuo 2022 m. vasario 1 d. Tai reiškia, kad visi įrangos pirkimą ir įrengimą patvirtinantys dokumentai (PVM sąskaita faktūra arba sąskaita faktūra, priėmimo – perdavimo aktas, rangovo deklaracija ir nuosavybės ribų aktas) turi būti išrašyti ne anksčiau kaip ši data ir ne vėliau kaip paraiškos ir mokėjimo prašymo (teikiami kartu) pateikimo dieną.
Skiriamos paramos dydis vienam gyventojui išlieka nepakitęs nuo ankstesnių kvietimų. Gaminantys vartotojai, įsirengę naują saulės elektrinę namų ūkyje, gali gauti 255,07 Eur už 1kW, o padidinę turimos saulės elektrinės įrengtąją galią sulauks 191,16 Eur už 1kW dydžio dotacijos.
Vienam elektros vartojimo objektui (pastatui) galima maksimali dotacijos suma – ne daugiau kaip už 10 kW įrengtosios galios. Jei gyventojai, ankstesnių kvietimų metu, parama jau pasinaudojo ir įsirengė mažesnę nei 10 kW saulės elektrinę, dotacija tam pačiam elektros vartojimo objektui galės būti išmokėta, bet ne didesnei nei bendrai 10 kW suminei įrengtajai galiai pasiekti.
APVA ragina gyventojus įsivertinti, ar ateityje jie norės įsirengti ir elektros energijos kaupimo sistemas (baterijas). Jei gyventojai nuspręstų ateityje tokia galimybe pasinaudoti, rekomenduojama, įsirengiant saulės elektrines, iš karto pasirinkti tinkamą hibridinį įtampos keitiklį (inverterį).
Prašymai paramai gauti APVIS priimami nuo vasario 25 d. 8 val. iki spalio 31 d. arba kol pasibaigs visa kvietimams numatyta lėšų suma.