Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas patvirtino finansavimo sąlygas gyventojų elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimui. Šios priemonės įgyvendinimui suplanuota 15 mln. eurų, o kvietimą planuojama skelbti kovo pabaigoje.
![Gyventojų elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimui numatyta 15 mln. eurų Gyventojų elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimui numatyta 15 mln. eurų](http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2025/02/11/poCrzoNdAeg3.jpg)
„Siekiame spartinti ir plėsti naujausių elektros energijos technologijų diegimą. Tai naudinga tiek vartotojui, tiek nacionalinei elektros energijos sistemai“, – sakė energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.
Patvirtintoje tvarkoje akcentuojama energijos kaupimo įrenginių kokybė, išlaikant tuos pačius dotacijos dydžius kaip anksčiau. Dotacija bus teikiama tik tokiems jau įrengtiems elektros energijos kaupimo įrenginiams, kurie yra pažymėti CE ženklu ir atitinkantys pagrindinius Europos Sąjungos normų reikalavimus.
CE ženklas reiškia, kad produktą įvertino gamintojas ir kad jis laikomas atitinkančiu ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Juo turi būti pažymėti bet kurioje pasaulio vietoje gaminami produktai, kuriais prekiaujama ES.
Gyventojas gali įsirengti ir didesnės nei 15 kWh talpos (bet mažesnės kaip 100 kW galios) kaupimo įrenginį, tačiau dotacija bus skiriama kaupiklio talpai iki 15 kWh.
Dotacijos dydis nesikeičia – apie 380 eurų už 1 kWh ličio geležies fosfato, 314 eurų už 1 kWh ličio jonų kaupimo įrenginio talpą.
Gyventojai gali elektros energijos kaupiklius įsirenginėti jau dabar – nelaukdami kvietimo pradžios, o tinkamos išlaidos būsimame kvietime bus nuo š. m. sausio 7 dienos.
Dotacija bus skiriama iki 15 kWh kaupimo įrenginio talpos kiekvienam tinkamam elektros vartojimo objektui. Taip pat paminėtina, kad kaupikliams skatinimą galės gauti tik gyventojai, turintys įsirengę atsinaujinančių energijos išteklių elektrines, t. y. tik gaminantys vartotojai.
Priemonę administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).