„Telia“ pasiekimai tvarumo srityje trečius metus iš eilės įvertinti platininiu „EcoVadis“ medaliu. Jis reiškia, kad prestižiniame pasauliniame tvarumo reitinge iš 130 tūkst. analizuotų tarptautinių kompanijų „Telia“ patenka tarp 1 proc. 2024 metais demonstravusių geriausius rezultatus.
„Telia“ pasiekimai tvarumo srityje praėjusiais metais įvertinti 87 balais iš 100 galimų. Tai yra 4 balais geresnis rezultatas nei pernai, o prie tokio žingsnio į priekį labiausiai prisidėjo ypač geri kompanijos rodikliai aplinkosaugos ir verslo etikos kategorijose.
Aplinkosaugos srityje aukštą „Telia“ įvertinimą lėmė didelis kompanijos dėmesys atsinaujinančių išteklių energetikai – visose rinkose bendrovės telekomunikacijų tinklai veikia be iškastinio kuro energijos. Taip pat įvertintos įmonės pastangos pratęsti mobiliųjų įrenginių naudojimo laiką, klientams siūlant įsigyti atnaujintus išmaniuosius telefonus ir nešiojamus kompiuterius bei techninės įrangos nuomos paslaugas.
Verslo etikos srityje išskirtos tokios „Telia“ stiprybės kaip kruopščios korupcijos rizikų vertinimo procedūros, pažangūs duomenų apsaugos procesai ir mokymai, skaidrumo užtikrinimo mechanizmai bei kt.
„Tvarumas yra strateginis „Telia“ įsipareigojimas, kurį siekiame integruoti į visus savo veiklos procesus. Būdama skaitmeninės transformacijos priešakyje „Telia“ turi unikalią galimybę prisidėti prie teigiamų regioninių ir globalių pokyčių, todėl tvarumo sričiai ir toliau skirsime itin didelį dėmesį. „EcoVadis“ apdovanojimas rodo, kad einame teisingu keliu, ir dar labiau motyvuoja siekti mūsų įmonių grupės užsibrėžtų ambicingų tvarumo tikslų, tarp kurių – iki 2040 metų pasiekti klimato neutralumo, o iki 2026 metų su savo skaitmeninės įtraukties iniciatyvomis visame regione pasiekti 2,2 mln. žmonių“, – sako bendrovės „Telia Lietuva“ tvarumo vadovė Aurelija Žėkienė.
„EcoVadis“ tvarumo reitingas sudaromas įvertinus įmonių pasiekimus pagal 21 kriterijų keturiose temose. Be aplinkosaugos ir verslo etikos, analizuojamos darbuotojų bei žmogaus teisių ir tvarių viešųjų pirkimų sritys.
Šie kriterijai suformuluoti remiantis tarptautiniais standartais, tokiais kaip Dešimt Jungtinių Tautų pasaulinio susitarimo principų (angl. Ten Principles of the UN Global Compact), Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos, Pasaulinės atskaitingumo iniciatyvos (angl. Global Reporting Initiative), ISO 26000standartu ir kt.