JAV bendrovė per pastaruosius metus susidūrė su nemažai teisinių iššūkių, o kai kurie iš jų tęsiasi iki dabar. Tačiau vienas konfliktas pagaliau sulaukė pabaigos. „Apple“ sutiko sumokėti net 95 mln. JAV dolerių ieškovams, kurie teigė, jog „Siri“ įrašinėjo privačius jų pokalbius.
„Apple“ teigia, kad niekada nenaudojo „Siri“ duomenų rinkodaros profiliams kurti, niekam jų nepardavė reklamai ir net nesidalijo jais su trečiosiomis šalimis. Naujausiu pareiškimu siekiama dar kartą patvirtinti, kad „Apple“ yra tvirtai įsipareigojusi užtikrinti „Siri“ pokalbių privatumą.
Neseniai „Apple“ susitarė dėl 93 mln. eurų susitarimo dėl anksčiau iškelto klausimo. Žmonės rangovai paskirti peržiūrėti anoniminius „Siri“ sąveikų įrašus, ir tai sukėlė diskusijų dėl iOS asistento duomenų naudojimo. Tačiau šis susitarimas buvo sudarytas dėl 2019 metų pasirodžiusios „The Guardian“ ataskaitos, kuris buvo be įrodymų, kad „Siri“ duomenys buvo parduodami galutiniams naudotojams.
Kaip minėta, „Apple“ tiesiogiai paneigė šį mitą, teigdama, kad „Apple“ niekada nenaudojo „Siri“ duomenų rinkodaros profiliams kurti, niekada nesuteikė jų reklamai ir niekam jų nepardavė jokiais tikslais. Be to, bendrovė patvirtina esanti įsipareigojusi kurti naujas technologijas, kurios dar labiau pagerins „Siri“ privatumą, taip pozicionuodama save kaip naudotojų duomenų saugumo gynėją.
Tačiau „Apple“ pozicija dėl „Siri“ duomenų naudojimo niekuo nesiskiria nuo kitų didelių technologijų bendrovių, tokių kaip „Meta“, kurios ilgainiui susidūrė su panašiais gandais ir sąmokslo teorijomis. „Facebook“ atveju bendrovė neigė naudojanti mikrofono duomenis reklamos nukreipimui, o jos įkūrėjas Markas Zuckerbergas šį klausimą tiesiogiai sprendė per klausymus Kongrese.
Nors „Apple“ ir kitos bendrovės galbūt nenaudoja balso duomenų, kad nukreiptų konkrečias reklamas, iš tikrųjų reklamuotojai naudoja daugybę kitų duomenų, pavyzdžiui, vietos stebėjimo, naršymo istorijos ir pirkimo įpročių, kad pateiktų tikslinį turinį.
Siekdama išspręsti šias problemas, „Apple“ įvedė griežtą privatumo apsaugą, pagal kurią apdorojant „Siri“ duomenis seka ne asmens duomenys, o atsitiktiniai identifikatoriai. Bendrovė toliau tai tęsė perkeldama „iPhone“ privatumo ir saugumo funkcijas į debesiją, naudodama „Private Cloud Compute“. Jos užtikrino, kad tokie naudotojo duomenys nebūtų saugomi ar siunčiami „Apple“, kai žmogus paleidžia „Siri“ ir gauna rezultatus.