Gruodžio 30 d. bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas individualiems iki 500 kWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Ši priemonė skirta juridiniams asmenims, ūkininkams ir bendrijoms.
„Tvari energetika – vienas iš svarbiausių prioritetų, todėl svarbu skatinti ne tik atsinaujinančios energijos elektrinių plėtrą, bet ir modernių elektros energijos kaupimo sprendimų diegimą, plėsti tinklus, kad būtų sudarytos galimybės daugiau smulkių saulės ir vėjo elektrinių prijungti prie sistemos. Norime, kad vartotojai maksimaliai užsitikrintų atsinaujinančios energijos naudas – pasigaminę savo reikmėms energiją, galėtų ją kaupti bei palankiausiomis sąlygomis naudoti kraunant elektromobilį, šildant gamybos patalpas ar namus bei kitur panaudodami energiją“, – teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Pasak ministro, šiuo metu peržiūrimos planuojamos investicijos ir planuojama didinti paramą elektros energijos kaupimo įrenginiams tiek gyventojams, tiek ir juridiniams asmenims.
Šiai priemonei, finansuojamai iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „Naujos kartos Lietuva“ lėšų, skirta 1 mln. eurų. Paramą administruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Valstybė kompensuos 40 proc. išlaidų kaupimo įrenginiui labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, ūkininkams, atsinaujinančių išteklių energijos, piliečių energetikos bendrijoms bei pelno nesiekiantiems juridiniams asmenims, siekiantiems įgyti bendrijos statusą.
Paramai apskaičiuoti naudojami fiksuoti dydžiai: 744,23 Eur už ličio geležies fosfato kaupimo įrenginio kilovatvalandę be PVM ir 646,41 Eur už ličio jonų kaupimo įrenginio kilovatvalandę be PVM. Kaupimo įrenginiai turės būti įrengti per 12 mėnesių.