„Energy cells“ energijos kaupimo sistemos projektas pelnė pripažinimą vakar Londone vykusiuose prestižiniuose Europos ir Jungtinės Karalystės „Energy Storage Awards“ apdovanojimuose, laimėdamas vienoje svarbiausių – geriausio didesnio nei 100 MW galios Europos projekto kategorijoje. Taip pat „Energy cells“ projektas užėmė antrąją vietą geriausio apskritai Europos metų energijos kaupimo projekto kategorijoje, rašoma „Energy cells“ pranešime žiniasklaidai.
Apdovanojimas skirtas už unikalų 200 MW galios kaupimo sistemos projektą, kuris užtikrina Lietuvos energetikos sistemos saugumą, teikdamas izoliuoto darbo rezervo paslaugą. Šiuo metu tai yra didžiausia kaupimo sistema Europoje, kuri prisideda prie regioninio energetinio saugumo ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekio.
„Šis svarbus įvertinimas yra mūsų komandos nuoseklaus darbo ir Lietuvos energetikų inovatyvaus požiūrio rezultatas. Kūrėme sprendimą, kuris stiprina Lietuvos ir regiono energetinį saugumą, tuo pačiu pastatėme pirmąją regione ir šiuo metu didžiausią kaupimo sistemą Europoje. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad mūsų projektas buvo įvertintas tarp stipriausių Europos projektų ir tokio masto energetikos renginyje skambėjo ir Lietuvos vardas“, – sako bendrovės „Energy cells“ vadovas Rimvydas Štilinis.
„Energy Storage Awards“ – tai vienas svarbiausių tarptautinių renginių energetikos kaupimo sektoriuje, pritraukiantis daugiau nei 350 dalyvių iš nuolat augančio energijos kaupimo sektoriaus. Apdovanojimų renginį sudaro 21 kategorija, o geriausius projektus renka tarptautinė teisėjų kolegija, susidedanti iš 14 energetikos profesionalų.
Savo kategorijose „Energy cells“ aplenkė pasaulinių įmonių projektus. Geriausio didesnio kaip 100 MW galios Europos projekto kategorijoje „Energy cells“ pranoko šias bendroves: „Lion storage“ iš Nyderlandų, „GIGA Green Turtle“ ir „Yuso“ iš Belgijos, „Amarenco“ iš Airijos. Iš viso šioje kategorijoje buvo nominuotos 5 energetikos kompanijos iš skirtingų valstybių.
Tuo tarpu geriausio Europos metų energijos kaupimo projekto kategorijoje „Energy cells“ užėmė antrąją vietą tarp šių bendrovių: „Kyoto Group“ iš Norvegijos, „GIGA storage“, „Lion storage“ ir „Sunrock“ iš Nyderlandų, „Yuso“ iš Belgijos, „Amarenco“ iš Airijos, „Energy Dome“ iš Italijos. Iš viso pastarojoje kategorijoje buvo nominuotos 8 energetikos kompanijos iš skirtingų valstybių.
Apdovanojimų tikslas – pripažinti ir įvertini svarbiausias inovacijas bei pasiekimus itin svarbioje energetikai kaupimo srityje ir taip skatinti jos augimą.