Lapkričio 20 d. Vilniuje vyko Lietuvos mokslų tarybos organizuota Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norway Grants finansinių mechanizmų programos „Baltijos moksliniai tyrimai“ tarptautinė konferencija, kurioje mokslininkai ir programą administruojančių institucijų atstovai aptarė svarbiausius programos įgyvendinimo, bendradarbiavimo aspektus bei pristatė programos rezultatus.
Šiems tarptautiniams projektams įgyvendinti buvo skirta apie 25 mln. eurų: 11,5 mln. Lietuvos mokslininkų vadovaujantiems projektams, 7,5 mln. Latvijos ir apie 6 mln. Estijos.
Iš viso programoje buvo finansuoti 28 tarptautiniai moksliniai projektai: 12 vadovavo Lietuvos mokslinių tyrimų institucijose dirbantys mokslininkai, 9 – Latvijos ir 7 – Estijos. Projektuose iš viso dalyvavo 11 Lietuvos mokslinių tyrimų institucijų, iš kurių daugiausia projektų įgyvendino Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.
Vykusiose diskusijose konferencijos dalyviai dalinosi įžvalgomis apie šios programos, kuri vykdoma nuo 2020 metų, naudą mokslo bendruomenei ir visuomenei, bendradarbiavimą tarp partnerių, įgyta gerąja patirtimi, projektų pasiekimus. Buvo keičiamasi nuomonėmis kaip būtų galima toliau stiprinti ir tobulinti regioninį ir dvišalį bendradarbiavimą, apie lūkesčius ir perspektyvas kitam programos finansavimo etapui.
Baltijos mokslinių tyrimų programa yra bendra trims Baltijos valstybėms. Programa buvo sukurta atsižvelgiant į bendrus Estijos, Latvijos ir Lietuvos visuomenės ir mokslinių tyrimų iššūkius. Tikimasi, kad programa padės Baltijos šalims geriau įsitvirtinti Baltijos jūros regione, Baltijos ir Šiaurės šalių tyrimų erdvėje, taip pat Europos ir tarptautiniu lygmenimis.