Elektronika.lt
 2025 m. vasario 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 7 d. 09:24
Kibernetiniai nusikaltimai: ko galima pasimokyti ir kaip apsisaugoti?
Vasario 6 d. 18:29
KTU alumnas apie fotoakustiką: tai vėžio diagnostikos ateitis
Vasario 6 d. 15:35
Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
Vasario 6 d. 12:27
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų susiduria su sukčiais: kaip bandoma apgauti?
Vasario 6 d. 10:51
Žingsnis į ateitį: „Samsung“ pristato postkvantinę duomenų apsaugą
Vasario 6 d. 08:20
Daug hercų kiekvienam – įspūdingi ir prieinami žaidimų monitoriai AOC GAMING G42
Vasario 5 d. 20:08
Dirbtinis intelektas aptarnavimo srityje – ko reikia proveržiui? (1)
Vasario 5 d. 17:25
Vedate „Smart-ID“ kodą? Įsitikinkite, kad tvirtinate savo, o ne sukčių operaciją
Vasario 5 d. 14:28
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
Vasario 5 d. 11:29
Galingas ir lengvas: pristatytas dinamiškas universalas „BMW M3 CS Touring“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vilniuje skaičiuojamas laikas iki Baltijos šalių prisijungimo prie Europos elektros tinklų

Publikuota: 2024-11-03 19:14
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: LR energetikos ministerija

Spalio 31 d. Vilniuje prie Energetikos ir technikos muziejaus atidengtas laikmatis, skaičiuojantis 100 dienų iki 2025 m. vasario 8 d., kai Baltijos šalių elektros sistemos pirmą kartą pradės veikti savarankiškai ir nepriklausomai, o atlikus izoliuoto darbo bandymą sinchronizuosis su kontinentinės Europos elektros sistema.

Vilniuje skaičiuojamas laikas iki Baltijos šalių prisijungimo prie Europos elektros tinklų

„Šiandien paleidžiamas simbolinis laikmatis žymi šimtą dienų, likusių iki Lietuvos elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, tačiau žinoma, kad ne dienomis ar mėnesiais, o metais galime skaičiuoti laiką, per kurį buvo pakloti mūsų energetinės nepriklausomybės pagrindai – nuo SGD terminalo su atitinkamą ir pelnytą vardą gavusiu laivu-saugykla, visiško rusiškos kilmės išteklių atsisakymo, intensyvios atsinaujinančios energetikos plėtros, iki netrukus įvyksiančio atsijungimo nuo BRELL žiedo. Ko apskaičiuoti negalime, tai daugybės žmonių atkaklių pastangų ir įdėto nuoseklaus darbo. Nepametant krypties, nebijant kartais ir nelengvų, ne visuomet vien tik džiugiai sutiktų sprendimų, nes esą galbūt per brangių, „neapsimokančių“, tarsi galėtų būti kas nors brangesnio už nepriklausomybę ir orumą nebūti stumdomam tų, kuriems energetika tėra dar viena galios demonstravimo, šantažo ir spaudimo priemonė. Po šimto dienų finalizuosime vieną svarbiausių šios Vyriausybės išsikeltų uždavinių, tačiau energetinė nepriklausomybė, visai kaip ir valstybės, nėra pasiekimas, kurio nereikėtų saugoti ir toliau stiprinti. Ačiū visiems, tai dariusiems iki šiol, tęsiantiems šiandien ir ateityje“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Siekdama energetinės nepriklausomybės, Lietuva nuėjo nepaprastai ilgą ir sudėtingą kelią. Sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros tinklais – tai paskutinis žingsnis į Lietuvos energetinę laisvę.

„Tai yra neabejotinai vienas svarbiausių, o gal ir pats svarbiausias įvykis nepriklausomos Lietuvos energetikos istorijoje. Atsijungimas nuo BRELL ir prisijungimas prie Europos elektros tinklų - tai ne tik politinis veiksmas. Tai yra ypatingai svarbus žingsnis nacionalinio saugumo prasme. Mes taip pat patys savarankiškai valdysime elektros sistemos dažnį, aktyviau dalyvausime bendroje ES elektros rinkoje ir įdiegta infrastruktūra padės integruoti į Lietuvos sistemą daugiau elektros gamybos iš atsinaujinančių išteklių“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Istoriškai Lietuvos elektros energetikos sistema veikia sinchroniškai su IPS / UPS sistema, jungiančia Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos bei kitų šalių sistemas, o Baltijos šalių elektros energetikos sistemos dažnį centralizuotai valdo ir koordinuoja dispečerinė Maskvoje. Baltijos šalys kitų metų pradžioje visam laikui paliks BRELL žiedą ir prisijungs prie kontinentinės Europos elektros tinklų.

„Tai svarbus momentas, žymintis reikšmingo tarptautinio bendradarbiavimo laikotarpio pabaigą. Po 100 dienų baigsis 15 metų trukęs planavimas ir svarbiausi infrastruktūros patobulinimai. Visam laikui atsisveikiname su paskutiniu gyvu sovietmečio artefaktu – BRELL elektros tinklu. Tai darome ne todėl, kad tai lengva, bet todėl, kad tai būtina padaryti dėl mūsų bendro energetinio saugumo“, – sakė Latvijos klimato ir energetikos ministras Kaspars Melnis.

Baltijos šalių sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais vyks pasinaudojant išplėsta esama jungtimi tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“. Besiruošiant sinchronizacijai yra stiprinami vidiniai Baltijos šalių ir Lenkijos elektros perdavimo tinklai, įrengiami sinchroniniai kompensatoriai, o sistemos rengiamos atsijungimui nuo IPS / UPS sistemos ir savarankiškam dažnio valdymui.

„Šiandien dar kartą patvirtiname savo vienybę ir švenčiame paskutinius etapus kelyje į saugesnę regioninės energetikos sistemos ateitį. Mūsų kaimynų parodytas solidarumas regioniniuose santykiuose yra neįkainojamas. Vertiname mūsų perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“, „Elering“ ir AST darbą. Puikus bendradarbiavimas ieškant sprendimų ir judant link patikimos elektros energijos sistemos, kuri leis greičiau sinchronizuotis su kontinentinės Europos sinchronine zona, užtikrinant mūsų regiono energetinį saugumą ir nepriklausomybę“, – kalbėjo Estijos Klimato ministerijos generalinis sekretoriaus pavaduotojas energetikai ir mineraliniams ištekliams Jaanus Uiga.

Specialiai šiai progai sukurta vaizdo medžiaga su integruotu laikmačiu vilniečiams ir miesto svečiams bus rodoma visas 100 dienų iki atsijungimo nuo BRELL ir sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Juridinių asmenų kaupimo sistemų įsirengimui – per 100 mln. eurų

Vasario 7 d. pirmą kartą bus skelbiamas kvietimas juridiniams asmenims įsirengti didelės galios energijos kaupimo sistemas, kurios ateityje teiktų balansavimo paslaugas perdavimo sistemos operatoriui.

„Paysera“ atnaujina savitarnos terminalų veiklą: pirmieji devyni jau aptarnauja pacientus

„Paysera“ pradėjo atnaujinti savitarnos terminalų, įsigytų iš licencijos netekusios bendrovės „Foxpay“, veiklą. Pirmieji devyni terminalai jau veikia aštuoniose gydymo įstaigose, tarp jų Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje, Šiaulių centro poliklinikoje, Marijampolės ligoninėje.

Nacionaliniai ir regioniniai „Sony“ fotografijos konkurso apdovanojimai: paskelbti Latvijos, Estijos ir Lietuvos regioniniai nugalėtojai

„Sony Europe“ paskelbė Ievą Gailę Latvijos, Estijos ir Lietuvos regioninio apdovanojimo nugalėtoja, taip pat paskelbė trumpąjį „Sony World Photography Awards 2025“ apdovanojimų sąrašą.

2025 m. vasaris
2025-02-06 19:26
Daliai vartotojų – didesnės elektros sąskaitos už sausį
2025-02-05 16:15
Vilniaus šilumos tinklai žengia į kitą etapą žaliojo vandenilio gamybos projekte: gauta teigiama PAV išvada iš Aplinkos apsaugos agentūros
2025-02-04 21:05
Europos autoriai prašo politikų paramos sprendžiant su DI susijusias problemas
2025-02-04 09:25
Seime – siūlymas visiems vartotojams leisti grįžti į visuomeninį elektros tiekimą (1)
2025-02-03 15:31
Pusė milijono lietuvių renkasi elektros tiekėją: sprendimą lems ne tik žemiausia kaina
2025 m. sausis
2025-01-31 15:29
Savitarnos kasos: ar grynieji pinigai vis dar reikalingi?
2025-01-30 21:08
Įprotis perjunginėti dėmesį ir jo spąstai: neigiamai veikia vieną svarbų gebėjimą
2025-01-30 12:49
„Toyota Corolla“ – Metų šeimos automobilis
2025-01-30 09:37
Didžiausiame pasaulio žaidimų kūrybos hakatone – daugiau nei 80 darbų iš Lietuvos
2025-01-29 21:02
Atnaujintos paramos sąlygos saulės elektrinėms: virš 50 mln. Eur kvietimai jau vasario pabaigoje
2025-01-29 19:02
ESO ir „Litgrid“: susijungiant su Europos elektros tinklais jokių veiksmų gyventojams atlikti nereikia
2025-01-29 15:05
Energetikos ir technikos muziejus švenčia 22-ąjį gimtadienį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama