Nuo rugsėjo 16 dienos visiems „iPhone“ naudotojams prieinama naujausia „iOS 18“ operacinės sistemos versija. Kaip ir įprasta, naujoji platformos versija pasiūlys ir naujų galimybių, o vienos jų lietuviai laukė jau seniai.
Kitą mėnesį „Apple Intelligence“ pasirodys palaikomuose įrenginiuose palaikomuose regionuose. Iš pradžių ji veiks tik JAV anglų kalba. Laikui bėgant į sąrašą bus įtraukta daugiau kalbų ir šis sąrašas bus ilgesnis, nei tikėtasi iš pradžių.
Dirbtinio intelekto užduotys, kai tik įmanoma, yra atliekamos „Apple“ įrenginiuose, tačiau sudėtingesniems sprendimams reikia papildomos apdorojimo galios ir prieigos prie sudėtingesnių pagrindų modelių.
Kad „Apple“ prietaisai galėtų naudotis šia papildoma dirbtinio intelekto apdorojimo galia debesyje, „Apple“ sukūrė „Private Cloud Compute“ sprendimą. Kompanijos atstovų teigimu, PCC užtikrina privatumo ir saugumo apsaugą, kad būtų palaikomos intensyvių skaičiavimų reikalaujančios „Apple Intelligence“ užklausos, išplečiant savo įrenginio saugumo modelį į debesį.
Siekdama pagerinti PCC saugumo galimybes, „Apple“ iš pradžių leido atrinktai saugumo ir privatumo tyrėjų grupei apžiūrėti ir patikrinti sistemą. Tai buvo padaryta dalijantis PCC virtualia tyrimų aplinka su trečiųjų šalių auditoriais ir šiais tyrėjais.
Negana to, „Apple“ paskelbė, kad į jos „Security Bounty“ programą, kuri skirta ieškoti bendrovės produktų pažeidžiamumo, dabar įtrauktas PCC. JAV gamintojas žada mokėti dideles premijas už PCC pažeidžiamumus, rodo jos įsipareigojimą užtikrinantys saugumo reikalavimus.
Už savavališką kodo vykdymą su savavališkomis teisėmis PCC sistemoje „Apple“ pasirengusi sumokėti iki 1 mln. JAV dolerių. Jei kas nors ras problemą, suteikiančią prieigą prie naudotojo užklausų duomenų arba neskelbtinos informacijos apie jo užklausas už patikimumo ribų, „Apple“ sumokės 250 tūkst. JAV dolerių.