Internetinėje erdvėje – tikras sukčių darbymetis. Daugelis kibernetinių nusikaltėlių yra nusitaikę į paprastus internautus ir siekia išvilioti ne tik jų asmeninius duomenis, bet ir finansus. Tačiau nuo sukčių nukenčia ne tik paprasti žmonės, bet ir bendrovės.
JAV teisingumo departamentas iškėlė ieškinį Arizonoje gyvenančiai JAV pilietei, ukrainiečiui ir trims kitų šalių piliečiams, kurie, kaip įtariama, apgaule įtikino daugiau kaip 300 JAV bendrovių, kad jos įdarbina vietos IT darbuotojus. Pasirodo, kad tai buvo asmenys iš Šiaurės Korėjos, skelbia „SecurityAffairs“.
Skelbiama, jog tokia sukčiavimo schema leido gauti mažiausiai 6,8 mln. JAV dolerių pajamų, tariamai naudingų Šiaurės Korėjos vyriausybei. Teigiama, kad Christina Marie Chapman savo namuose laikydavo kompiuterius, jog atrodytų, kad korėjiečiai darbuojasi JAV teritorijoje.
Negana to, moteris taip pat gaudavo ir klastodavo darbo užmokesčio čekius bei gaudavo tiesioginius užsienio IT darbuotojų darbo užmokesčio pervedimus iš JAV bendrovių į savo asmenines sąskaitas. Skelbiama, jog su C.M.Chapman susijusiems asmenimis buvo mokami milijonai, kurių didžioji dalis buvo melagingai deklaruojama mokesčių inspekcijai ir Socialinio draudimo administracijai tikrųjų JAV asmenų, kurių tapatybės buvo pavogtos arba pasiskolintos, vardu.
Be to, įtariama, kad Arizonos gyventoja, kartu su kaltinamaisiais Johnais Doe, konspiravosi dėl pinigų plovimo, vykdydamas finansines operacijas slapyvardžiais, kad gautų pagal schemą gautus pinigus ir pervestų šias lėšas už Jungtinių Valstijų ribų, taip bandydami nuslėpti, kad tai buvo IT darbuotojų pajamos.
Kiek žinoma, mažiausiai 20 užsienio IT darbuotojų dalyvavo schemoje, kuri apėmė daugiau kaip 60 JAV asmenų tapatybės pažeidimų, daugiau kaip 100 kartų privertė perduoti melagingą informaciją VSD ir sukūrė melagingas mokestines prievoles daugiau kaip 35 JAV asmenims.