Kognityvinės arba kitaip tariant, žmogiškai mąstančios technologijos, keičia verslo metodus. Tačiau ar technologijos ir IT netaps butelio kakleliu verslų plėtrai vis labiau priklausys ne nuo verslininkų ir IT specialistų, bet abi šias sritis išmanančių žmonių.
„Per artimiausius metus 80 proc. technologijų įrankių versle sukurs „violetiniai“ žmonės, taip vadinami verslo technologai, kurie žino ne tik technologijų, bet ir verslo kalbą bei supranta, kokios kognityvinės sistemos verslo organizacijai gali būti naudingos“, – sako SAP pasaulio inovacijų advokatas Timo Elliot.
Dėl prastai suderintų verslo technologijų organizacijos patiria didžiulių laiko nuostolių, kaip rodo apklausos, dėl šių priežasčių kiekvienas įmonės darbuotojas gali prarasti apie 5,59 proc. savo produktyvaus darbo laiko per dieną. Per mėnesį tai gali sudaryti vieną darbo dieną, o per metus šis prarastas darbo laikas įmonėms padaro nemenkų finansinių nuostolių. „Business Insider“ paviešinto tyrimo duomenimis, Didžiojoje Britanijoje vieno darbuotojo prarastas laikas per metus bendrovėms vidutiniškai atneša 1499 svarų sterlingų nuostolį, o visai šaliai ši problema gali kainuoti iki 35 milijardų svarų sterlingų.
Kaip pastebi T. Elliot, pastarąjį dešimtmetį IT atsilikimą organizacijose dažniausiai lemia laiko, išteklių ir tam tikrų žinių trūkumas. Verslo žmonės kalba mėlyna spalva – jie puikiai išmano savo verslo procesus, tačiau paprastai nežino, kaip susikurti IT architektūrą, kuri suteiktų jiems reikalingus duomenis ir darbą palengvinančius įrankius. IT žmonės kalba raudona spalva – jie supranta technologijas, tačiau menkiau išmano verslo procesus.
„Organizacijoms reikia žmonių, turinčių tiek „mėlynų“ įgūdžių – išmanančių verslo poreikius, tiek „raudonų“ įgūdžių technologijų srityse. Todėl juos vadiname violetiniais žmonėmis. Kognityvinių technologijų amžiuje šių specialistų poreikis tik augs, nuo jų priklausys daugelio organizacijų ateitis ir proveržis. Todėl ir švietimo sistema – nuo mokyklų, kolegijų iki universitetų – turėtų ruošti naujos kartos verslo technologus“, – įsitikinęs Kęstutis Kasakaitis, „SAP Lietuva“ pardavimų vadovas.
Šiandien verslas turi didelį pasirinkimą galingų debesijos technologijų, kurios suteikia galimybę paspartinti ne tik IT komandų darbą, bet ir patiems verslininkams susikurti programas ir inovatyvius sprendimus savarankiškai. „Dabar jau nebūtina mokėti programuoti – susikurti reikiamą programėlę savo verslui galima naudojantis paprastais vaizdiniais įrankiais. Pavyzdžiui, su „SAP Build Code“ įrankiu, turinčiu dirbtinio intelekto asistentą „SAP Joule“, galima susikurti konkrečiam verslui reikalingą programėlę ar procesų automatizavimo sprendimą. Technologijų plėtra šiandien nebėra kliūtis diegti inovacijas, nes dabar galime suteikti galimybę tai padaryti patiems versle dirbantiems žmonėms“, – pažymi T. Elliot.
Kaip pastebi T. Elliot, kognityvinės technologijos kaip ir automatizuoti sprendimai, vis dažniau keičia darbuotojus, tačiau akivaizdu ir tai, jog verslo organizacijose auga poreikis žmonių, puikiai suprantančių verslo procesus ir žinančių, kaip veikia technologijos ir kokie sprendimai gali būti naudingi konkrečiam verslui.
„Violetinių“ žmonių vaidmuo plėtojant technologijas ir inovacijas tampa vis svarbesnis. „Gartner“ juos vadina „verslo technologais“ arba daugiadisciplininėmis komandomis ir prognozuoja, kad artimiausiais metais „violetiniai“ žmonės taps atsakingi už didžiąją dalį technologinių naujovių“, – sako T. Elliot.
Plačiau pasaulines verslo inovacijų tendencijas T. Elliot atskleis gegužės 14 d. organizuojamoje konferencijoje „SAP Inovacijų diena“, kuri vyks Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“. Verslo vadovams skirtame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama šiandien aktualiausioms temoms: kaip pritaikyti dirbtinį intelektą versle, kaip pasirinkti modernias debesų ERP sistemas ir kaip kurti tvarią ateitį su nuline tarša. Renginyje taip pat bus galima išgirsti verslo sėkmės istorijas ir išbandytus dirbtinio intelekto panaudojimo atvejus bei kitas skaitmenines inovacijas.
Daugiau informacijos apie renginį ir pranešėjus galima rasti čia. Registracija į renginį: čia.