Organizacija „The Fanvue World AI Creator Awards“ (WAICAs) organizuoja pirmąjį pasaulyje dirbtinio intelekto grožio konkursą. Apdovanojimai skirti įvertinti viso pasaulio dirbtinio intelekto (DI) kūrėjų pasiekimus.
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr. |
---|
Grožio konkurse bus vertinama:
- DI modelio išvaizda: klasikiniai reprezentaciniai aspektai, įskaitant grožį, laikyseną ir unikalius atsakymus į įvairius klausimus.
- DI modelio įtaka socialinėse medijose.
- Kaip panaudojami dirbtinio intelekto įrankiai, kuriant skaitmeninius žmones.
Pirmiausia bus išrinktas „Fanvue Miss AI“ konkurso dalyvių dešimtukas, o kitą mėnesį vyksiančios internetinės apdovanojimų ceremonijos metu bus paskelbtos trys DI finalininkės. Nugalėtoja „namo“ grįš su 13 000 JAV dolerių vertės prizais.
Vienas iš konkurso organizatorių Willas Monanage`as išreiškė viltį, kad renginys galiausiai galėtų tapti „dirbtinio intelekto kūrėjų „Oskarais“.
Didžiosios Britanijos grožio konkursų istorikė Sally-Ann Fawcett yra teisėjų kolegijos narė – viena iš dviejų realių žmonių, vertinsiančių konkurso dalyves. Antrasis realus žmogus yra viešųjų ryšių specialistas Andrew Blochas.
Komisijoje taip pat yra DI modelis Emily Pelligrini („išgarsėjusi“ praėjusiais metais, kai futbolininkai ir kitos įžymybės jai pradėjo rašyti tikėdami, kad ji yra tikra) ir Aitana Lopez, DI sukurta ispanų manekenė rožiniais plaukais, demonstruojanti įvairių prekės ženklų drabužius ir savo kūrėjui uždirbanti iki 10 000 eurų per mėnesį.
„Man, kaip vienai iš nedaugelio pasaulyje tradicinių grožio konkursų istorikių, labai įdomu dalyvauti apdovanojimuose, kurie atrodo tokie futuristiniai“, – neseniai duotame interviu britų dienraščiui „The Daily Mail“ sakė S. A. Fawcett.
Nuogąstaujant, kad dirbtinis intelektas kelia grėsmę kai kurioms darbo vietoms ir meninių profesijų atstovams, šiuo konkursu tarsi bandoma pasakyti, kad „atsižvelgiant į tikriems grožio konkursams žeriamą kritiką dėl moterų dehumanizavimo, išvengsime šių strėlių, vertindami dalyves, kurios nėra žmonės!“