Kaune įvyks pirmasis, išmaniųjų miestų sprendimams skirtas hakatonas. „Išmanus miestas“ – taip pavadintas hakatonas vyks balandžio 10–12 d., o jame tikimasi sulaukti bent kelių dešimčių inovatorių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Hakatoną „Išmanus miestas“ organizuoja tvarių inovacijų bendruomenė „Rockit“ ir asociacija „Proptech Lithuania“, akademinis partneris – Kauno technologijos universitetas (KTU). Renginys skirtas ankstyvos stadijos startuoliams, taip pat pavienių idėjų kūrėjams, dar neturintiems komandos.
Tris dienas truksiančiame hakatone dalyviai turės galimybę susipažinti su išmanių namų, biurų ir miestų profesionalais bei patys kurti išmanius sprendimus. Savo žiniomis ir patarimais dalysis geriausi šios srities mentoriai, tarp kurių – atstovai iš „Swedbank“, konsultacijų bendrovės „Accenture“, KTU, asociacijos „Proptech Lithuania“ ir kiti startuolių rinkos ekspertai.
„Taip, kaip „fintech“ sudrebino finansų pasaulį, „proptech“ ir jį lydintys išmaniųjų miestų sprendimai žada visos nekilnojamojo turto industrijos transformaciją. Todėl hakatone lauksime originalių idėjų ir smalsių entreprenerių, kurie nori sukurti kažką reikšmingo“, – teigia asociacijos „Proptech Lithuania“ prezidentas Martinas Eitmonas.
Hakatonas vyks balandžio 10–12 d. KTU bibliotekoje, Studentų g. 48, Kaune. Ten pat, balandžio 12 d., vyks ir baigiamasis hakatono renginys „Pitch Battle“, kurio pradžia – 16 val.
Registracija į „Išmanaus miesto“ hakatoną vyks iki balandžio 8 d. Registruotis gali tiek savo idėją ar prototipą turinčios komandos, tiek ir pavieniai asmenys – atsižvelgiant į jų registracijos formoje pateiktą informaciją, jie bus tiek priskirti prie kurios nors, tiek ir suburti į atskirą komandą.
„Kasmet auganti atskirtis tarp Vilniaus bei Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų gilina šalies socialines ir ekonomines problemas. Tai pastebima ir iš skirtingo startuolių masto – kuo toliau nuo sostinės, tuo jų mažiau. Tačiau Kaune gyvena ir kuria daugybė kūrybiškų ir verslių asmenybių, kurių idėjoms dienos šviesą išvysti ir padės šis hakatonas“, – sako „Rockit“ vadovė Lina Žemaitytė-Kirkman.
Nugalėtojams – galimybė pristatyti save Baltijos regione
Geriausių idėjų autoriai balandžio 12 d., finalinę hakatono dieną, bus apdovanoti specialiais prizais, tarp kurių – ir kelionė į vieną išskirtiniausių Baltijos regiono startuoliams skirtų konferencijų „TechChill“.
Balandžio 17–19 d. Latvijos sostinėje Rygoje vyksianti konferencija suburs daugiau nei kelis šimtus startuolių, investuotojų ir tūkstančius šiuolaikinių verslo bei technologijų entuziastų. Tarp renginio pranešėjų – atstovai iš tokių pasaulyje gerai žinomų organizacijų kaip „Google“, „Wise“, „Revolut“, „JPMorgan Chase“, „Tech.eu“, „Bolt“ ir kt.
„Išmanaus miesto“ hakatono nugalėtojų Rygoje laukia trys intensyvios, įkvepiančių veiklų kupinos dienos: pažintis su investuotojais, kūrybinės dirbtuvės, savo srities profesionalų pranešimai ir dar daugiau. Jiems atiteks ir galimybė pristatyti savo idėją šiame tarptautiniame renginyje.
„Vien pasirodymas tarptautinėje scenoje – apdovanojimo vertas pasiekimas. Be to, išmaniems miestams skirtus sprendimus vystantys Lietuvos kūrėjai galės užmegzti itin naudingus ryšius tiek su galimais investuotojais, tiek ir su kitų šalių startuoliais. Visa tai gali svariai prisidėti prie Baltijos regiono startuolių ekosistemos vystymosi“, – teigia L.Žemaitytė-Kirkman.
Daugiau dėmesio Kauno startuoliams
Balandį vyksiantis hakatonas – tik dalis 2024–2026 m. Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programos, kuria siekiama Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono startuoliams sudaryti palankias sąlygas kurtis bei skatinti produktų idėjų vystymą per hakatonus.
Kaune, taip pat ir Klaipėdoje, ketinama teikti inkubavimo ir akseleravimo paslaugas, skirtas regione veikiančioms jaunoms technologijų įmonėms. Tikimasi, kad per trejus programos metus Vakarų ir Vidurio Lietuvoje atsiras bent 60 naujų startuolių.
„Mūsų misija – kurti stipresnę ir gyvybingesnę regiono startuolių ekosistemą bei suteikti versliems žmonėms galimybę išnaudoti visą savo potencialą Pasitelkę tarptautinę „Rockit“ patirtį, platų kontaktų, mentorių ir įmonių tinklą, esame pasiruošę paspartinti kiekvieno startuolio kelionę sėkmės link“, – sako „Rockit“ vadovė L.Žemaitytė-Kirkman.
Kaip numatyta projekto strategijoje, jau artimiausiu metu Kaune duris atvers „Rockit“ Inovacijų centro atstovybė. Joje bus įrengtos startuolių inkubavimui skirtos erdvės: apie 20 darbo vietų, erdvės renginiams ir kt. Šioje bendrakūrystės erdvėje jaunoms ir tik besikuriančioms technologijų įmonėms bus suteikiama galimybė semtis žinių ir patirties ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertų, pritaikant jas praktikoje.