Lapkričio 28-29 d. Amsterdame vyks „Potential“ konsorciumo dviejų dienų susitikimas, kuriame 19 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Ukraina kartu su Europos Komisija įvertins per metus pasiektą pažangą, įgyvendinant ES skaitmeninės tapatybės dėklės techninius reikalavimus.
Konsorciumas praneša apie pažangą, ruošiantis įgyvendinti šį plataus masto bandomąjį projektą – jau 2024 m. planuojama išbandyti pirmus ES skaitmeninės tapatybės dėklės prototipus.
Susitikimo metu verslo ir technologijų ekspertai iš kiekvienos valstybės narės aptars reikalavimus, susijusius su šešiais konkrečiais skaitmeninės tapatybės panaudojimo atvejais – valstybinės paslaugos, bankininkystė, telekomunikacijos, skaitmeninis vairuotojo pažymėjimas, elektroninis parašas ir e-sveikata.
Nacionalinėmis skaitmeninės tapatybės dėklėmis naudosis milijonai ES piliečių, kurie, norėdami gauti skaitmenines paslaugas, naudos savo asmeninius duomenimis. Įgyvendinant pilotinį projektą, „Potential“ yra įsipareigojęs atsakingai laikytis visų techninių ir teisinių ES reikalavimų. Su Europos Komisija bus aptartos išorinės kliūtys, dėl kurių gali vėluoti plataus masto bandomieji projektai.
„Potential“ projektas, kuriam kartu vadovauja Prancūzija ir Vokietija, yra vienas iš keturių Europos Komisijos atrinktų didelio masto bandomųjų projektų, skirtų skaitmeninei tapatybei Europoje stiprinti. Iš viso šiame pilotiniame projekte dalyvauja daugiau nei 140 institucijų iš viešojo ir privataus sektoriaus. Lietuvoje skaitmeninio vairuotojo pažymėjimo bandomąjį projektą įgyvendins Vidaus reikalų ministerija, Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM, VĮ „Regitra“ ir UAB „Citybee“.
„Potential“ konsorciumą sudaro šios ES valstybės narės: Austrija, Belgija, Kipras, Čekija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Italija, Lietuva, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Slovėnija, Slovakija Ispanija, taip pat Ukraina.