Pietų Prancūzijoje įsikūręs Tulūzos miestas vadinamas Europos kosmoso tyrimų sostine, kurioje gaminami kariniai ir keleiviniai lėktuvai, sraigtasparniai bei į kosmosą keliančios raketos. Vis dėlto Paryžiuje įkurtas mokslo ir pramonės muziejus lankytojams siūlo pakeliauti ir po Visatos platybes.
Paryžiaus Mokslo ir pramonės muziejuje atidaryta paroda „Misija: kosmosas“ / LRT stop kadras
Čią savaitę atidarytoje parodoje „Misija: kosmosas“ svečiai galės įsijausti į astronautų profesiją ir virtualiai pakeliauti po kosmoso platybes.
„Suteiksime lankytojams progą dalyvauti įspūdingame šou. Čia jie patys taps kosmoso keliautojais ir nuvyks į Europą – vieną Jupiterio palydovų“, – žada parodos kuratorė Sophie Lecuyer.
Paroda ypač įtrauki, siejanti buvusias astronautų keliones, pavyzdžiui, pirmuosius žmonių skrydžius į Mėnulį, bei ateities ambicijas, tokias kaip Marso kolonizavimas ar nuolatinė bazė Mėnulyje.
„Pakviesime svečius Mėnulį – apsilankyti palydovo bazėje bei pavaikščioti po jo paviršių. Norime parodyti, kaip galėtų atrodyti gyvenimas Mėnulyje, kokių resursų bei technologijų reikėtų, norint jame apsigyventi“, – teigia S. Lecuyer.
Tarp 1000 kvadratinių metrų užimančios parodos eksponatų – astronauto kostiumas, kurį lankytojai gali pasimatuoti. Taip pat realaus dydžio Tarptautinės kosminės stoties gyvenamosios dalies kopija.
„Lankytojai galės patekti į šio nuostabaus modelio vidų ir pamatyti, ką reiškia būti uždarytam kosminėje stotyje“, – pasakoja parodos kuratorė.
Muziejaus kuratorės teigimu, parodoje norima pristatyti šiandienos bei ateities astronautų darbą.
Nors lankytojus prie įėjimo pasitinka Jurijaus Gagarino bei Neilo Armstrongo siluetai, muziejuje nepasakojama apie senąsias keliones. Vietoje to pristatomi įvairūs šiuolaikiniai tyrimai ir naujausios technologijos. Pavyzdžiui, robotai, palengvinę Saulės sistemos tyrinėjimus, bei raketos, suteikusios galimybę žmonėms ištrūkti į kosmoso erdvę.
„Baigiame kurti instaliacijas, modelius, interaktyvius filmus bei žaidimus, beveik pabaigėme apšvietimo darbus. Apšvietimas – tai parodos magija, kuri sukuria ypatingą atmosferą“, – tikina S. Lecuyer.
Neribotam laikui atidaryta paroda susipažinti su kosmoso kelionėmis kviečia lankytojus nuo 8 metų, o vyresnius skatina pagalvoti apie kosmoso tyrimų pasekmes bei poveikį Žemei.