Švedijos ir JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad už muzikos klausymąsi populiarioje programėlėje „Spotify“ galima visai neblogai uždirbti.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Tačiau „Spotify“ vadovas paneigė teiginius, kad naudotojai gali pakartotinai klausytis savo pačių įkelto 30 sekundžių trukmės kūrinio ir taip gauti mėnesinį honorarą, rašo BBC.
„JP Morgan“ finansų analitikai teigė, kad „Spotify“ abonentai gali uždirbti 1 200 JAV dolerių (1 119 eurų) per mėnesį, jei 24 valandas per parą pakartotinai klausosi savo dainos.
Tokie pranešimai sukėlė abejonių, kad „Spotify“ autorinių atlyginimų mokėjimo sistema gali būti manipuliuojama.
Tačiau transliacijų milžinės generalinis direktorius Danielis Ekas sako, kad taip platformos autoriniai mokesčiai neveikia.
Pirmą kartą apie šią teoriją pranešė „Financial Times“, o vėliau apie ją tviteryje pranešė Kanados investicinės bendrovės „Accelerate“ įkūrėjas Julianas Klymoško.
„Jjei rimtai, tai ne visai taip veikia mūsų autorinių atlyginimų sistema“, – atsakydamas į tai tviteryje parašė J. Ekas.
Vis dėlto dirbtinis kūrinių transliavimas, kai jie automatiškai nuolat kartojami, gali kenkti muzikos pramonei. O „JP Morgan“ vadovai skaičiavo, kad net 10 proc. visų transliacijų yra netikros, rašo „Financial Times“.
Praėjusią savaitę Švedijos laikraštis „Svenska Dagbladet“ pranešė, kad nusikalstamos grupuotės naudojasi „Spotify“ autorinių atlyginimų sistema, kad išplautų pinigus, gautus iš narkotikų sandorių.
Pasak „Spotify“ interneto svetainės, joje taikomi dviejų lygių autoriniai atlyginimai, o atlikėjams išmokami kartą per mėnesį, tačiau jų gaunama suma gali skirtis.
„Priešingai nei galbūt girdėjote, „Spotify“ nemoka atlikėjams autorinio atlyginimo pagal tarifą už kiekvieną grojimą ar transliaciją. Atlikėjų gaunamas autorinis atlyginimas gali skirtis priklausomai nuo to, kaip jų muzika transliuojama srautiniu būdu, arba nuo susitarimų su leidybinėmis bendrovėmis ar platintojais“, – rašoma svetainėje.
„Universal Music Group“ ir „Deezer“ neseniai paskelbė, kad kartu pradės taikyti muzikos transliavimo srautiniu būdu modelį, kurio tikslas – gauti didesnį autorinį atlyginimą atlikėjams, t. y. jiems bus mokama daugiau, jei naudotojai aktyviai rinksis klausytis jų muzikos.
Tai gali reikšti, kad „Spotify“ ir kitos transliacijos paslaugos, pavyzdžiui, „Apple Music“, bus priverstos koreguoti savo modelius.