Kinijos valdžios institucijos paskelbė, kad bus taikoma su galiu ir germaniu susijusių prekių eksporto kontrolė. „Bloomberg“ teigimu, nors tai gali skambėti nekenksmingai, šie du metalai yra labai svarbūs puslaidininkių, telekomunikacijų ir elektrinių transporto priemonių pramonei.
Nerimą kelia tai, kad Kinija yra atsakinga už 94 proc. pasaulio galio produkcijos, todėl galiausiai gali padidėti technologijų prietaisų, elektrinių transporto priemonių ir t.t. kainos. Abu metalai, be kitų dalykų, yra anglies ir boksito perdirbimo šalutiniai produktai, todėl augant kainoms gamyba gali padidėti kitur, tačiau tai vis tiek reikštų, kad išgyvensime aukštesnių kainų laikotarpį.
Pagal naujas taisykles, kurios įsigalios nuo rugpjūčio 1 dienos, eksportuotojai turės prašyti licencijų šiems dviem metalams. Jie taip pat turės pranešti apie užsienio pirkėjų duomenis ir tai, ką pirkėjas planuoja daryti su metalais.
Kinija nusprendė pradėti eksporto kontrolę praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Nyderlandų vyriausybė nusprendė įvesti savo pažangių mašinų, reikalingų kai kuriems lustams gaminti, eksporto kontrolę. „Tom's Hardware“ teigimu, Kinija paragino Nyderlandų vyriausybę apsaugoti tarptautinę prekybą ir pašalinti šią kliūtį.
Nyderlandų apribojimai taikomi JAV prašymu. Maža Vakarų Europos valstybė jau ribojo prieigą prie EUV mašinų, tačiau naujausios kontrolės priemonės stabdo ir DUV mašinų eksportą. Eksporto kontrolė iš Nyderlandų turėtų įsigalioti tik rugsėjo 1 d., praėjus mėnesiui nuo Kinijos kontrolės įsigaliojimo.
Vartotojai neturėtų iš karto pastebėti aukštų elektronikos kainų, nes užtruks šiek tiek laiko, kol jos išaugs, tačiau jei šis sprendimas nebus pakeistas, galiausiai bus taikomos aukštesnės kainos.
Vakarų šalys ne tik riboja prieigą prie pažangių mašinų iš Kinijos, bet ir didina savo pajėgumus gaminti puslaidininkius. Šią savaitę už vidaus rinką atsakingas ES Komisijos narys Thierry Bretonas Japonijoje bando sustiprinti ES ir Rytų Azijos šalies bendradarbiavimą.