Kinijos interneto reguliavimo institucija „Kinijos kibernetinės erdvės administracija“ (CAC) paskelbė, kad ištrynė daugiau nei 1,4 mln. pranešimų socialiniuose tinkluose vykdant masinį susidorojimą socialinėje erdvėje.
„Reuters“ praneša, kad reguliavimo institucija vykdė du mėnesius trukusį tyrimą dėl apsimetinėjimo vyriausybės pareigūnais ir tariamos dezinformacijos įvairiais klausimais.
Kaip teigiama pranešime, didelis dėmesys buvo skiriamas „savimedijos“ paskyroms, veikiančioms per populiarias programas, tokias kaip „WeChat“, „Douyin“ ir „Weibo“. Sąvoka „savimedija“ paprastai vartojama kalbant apie paskyras, kuriose skelbiamos naujienos ir informacija, bet kurios nepriklauso valstybei arba jos nėra patvirtintos.
CAC penktadienį pranešė, kad nuo kovo 10 dienos iki gegužės 22 dienos buvo užblokuota 67 tūkst. socialinių tinklų paskyrų ir ištrinta šimtai tūkstančių įrašų. Iš jų apie 8 000 paskyrų buvo užblokuota dėl „skleistos netikrų naujienų, gandų ir žalingos informacijos“. Be to, buvo beveik milijonas kitų paskyrų, kurioms buvo taikomos švelnesnės bausmės, pavyzdžiui, visų sekėjų praradimas arba pinigų uždirbimo privilegijų sustabdymas.
Institucija teigė, kad per naujausią kampaniją nusitaikė į 13 tūkst. suklastotų karinių paskyrų ir maždaug 25 tūkst. paskyrų, kuriose buvo apsimetinėjama viešosiomis institucijomis, penktadienį pranešė ji. Ji taip pat skyrė bausmes 187 tūkst. paskyrų už apsimetinėjimą naujienų žiniasklaidos verslais ir dar 430 tūkst. paskyrų, kuriose tariamai buvo teikiamos profesionalios konsultacijos ar švietimo paslaugos, neturinčios atitinkamos profesinės kvalifikacijos.
Tai ne pirmas kartas, kai CAC inicijuoja didžiulius valymus socialiniuose tinkluose. Anksčiau šiais metais reguliavimo institucija teigė, kad 2022 metais panaikino 54,3 mln. informacijos įrašų, kuri buvo traktuojama kaip neteisėta ir „bloga informacija“, taip pat 420 mobiliųjų programėlių ir 25 000 nelegalių svetainių.