Praėjusį savaitgalį daugiau nei 100 valstybių visame pasaulyje sukvietė žaidimų kūrybos profesionalus ir mėgėjus į kasmetinį renginį „Global Game Jam“. Lietuviai buvo vienais pasaulinių pradininkų, tokio tipo hakatonus pradėję organizuoti daugiau nei prieš 20 metų, o pastarąjį dešimtmetį „LT Game Jam“ išlieka vienu svarbiausių Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginių.
Šių metų pasauliniame festivalyje dalyvavo beveik 40 000 dalyvių, o Lietuvoje gyvai ar virtualiai „LT Game Jam 2023“ žaidimus kūrė daugiau nei 300 žmonių. Hakatono metu sukurta ir į pasaulinę platformą globalgamejam.org patalpinta 70 lietuviškų žaidimų prototipų.
„Šie metai tapo pirmaisiais po pandemijos, kai galėjome be apribojimų grįžti prie gyvo renginio formato, tad džiugu, jog su Lietuvos kultūros tarybos ir partnerių parama galėjome pakviesti dalyvius prisijungti prie renginio penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Kartu dėl patogumo išsaugojome ir galimybę dalyvauti nuotoliniu būdu, stebėti renginio programos transliacijas, tad džiaugiamės padidėjusiu aktyvumu ir gausesniu nei anksčiau naujokų būriu“, – pasakojo vienas iš renginio organizatorių Ričardas Jaščemskas.
Kaip ir praėjusiais metais, kūrybinę renginio programą papildė paskaitos, šiemet organizuotos nuotoliniu būdu visą praėjusią savaitę. Savo patirtimi ir patarimais dalijosi ilgamečiai „LT Game Jam“ dalyviai, taip pat didžiausių Lietuvos studijų atstovai: Andreea Zampedri iš „Nordcurrent“, Arvydas Žemaitis iš „Estoty Vilnius“, Sergei Vasiuk, Ivan Danilenko ir Dmitry Kuryanovich iš „Wargaming“. Paskaitas galima peržiūrėti renginio organizatorių „YouTube“ kanale bei „Wargaming Forge“ kanale.
„Global Game Jam“ dalyvių kasmet laukiama intriga – metų temos paskelbimas. Pasaulinio renginio komanda skiria daug dėmesio temai suformuluoti ir atrinkti. Dažniausiai tai būna kažkas paprasta, bet kartu ir suteikia plačių galimybių interpretacijai. Šiemet raktiniu žodžiu tapo „šaknys“, tad buvo sukurta daug žaidimų su medžiais, gėlėmis, kitais augalais, o taip pat apie kilmę, žodžių darybą ir įvairių kitokių temos variacijų. Daugiausia dalyvių palaikymo sulaukė vaizdo žaidimas apie medžių muštynes „Tree Fighter“, augalų platforminis žaidimas „Potheads“, žiurkėno nuotykiai „Hamster Harvest“. Stalo žaidimo „Vined“ kūrėjai jau renginio metu gavo pasiūlymą jį išleisti komerciškai, o „Foster“ duetas pavertė kūrybinę erdvę mini garažu ir sukonstravo mechaninį galvosūkių žaidimą.
„LT Game Jam 2023“ organizavo Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Prie renginio prisidėjo didžiausios žaidimų kūrimo bendrovės šalyje: „Nordcurrent“, „Estoty Vilnius“, „SneakyBox“, „TutoTOONS“ ir „Wargaming“.