Klaipėdoje prasidėjo animacijos, vaizdo žaidimų ir virtualiosios realybės festivalis „BLON“. Šiemet jame – ne tik konkursinės Ukrainos bei Lietuvos animacijos programos, bet ir emociniai žaidimai, pristatomi bendradarbiaujant su Berlyno meninių žaidimų festivaliu.
Animacijos ir vaizdo žaidimų festivalis „BLON“ / Organizatorių pranešimo nuotr.
Aštuntasis tarptautinis festivalis „BLON“ prasideda su animacijos programa, konkurso darbus vertins tarptautinė komisija.
„Turim dvi naujienas animacijoje – tai yra ukrainiečių kūrėjų konkursinė animacijos programa ir lietuvių kūrėjų animacijos programa. Antroji dalis yra milžiniškas pasiekimas mūsų industrijoje, nes prieš 8 metus, kai pradėjome šitą festivalį organizuoti, negalėjome net paprastos programos sudaryti“, – pasakoja festivalio direktorė Laura Almantaitė.
Šių metų naujiena – „BLON“ partnerystės su vienu žinomiausių pasaulyje meninių žaidimų festivaliu „A MAZE“, vykstančiu Berlyne. Šio festivalio pagrindiniai darbai pristatomi Klaipėdoje.
Žaidimų kritikas Artūras Rumiancevas sako, kad žaidimai – skirtingi, meniški, kai kurie pasakoja asmenines kūrėjų istorijas.
„Demonstruojami žaidimai, kuriuos kūrė žaidimų kūrėjai-menininkai, tie žaidimai, jie visi yra kažkuo ypatingi, jie nėra panašūs, tai gali būti asmeninių išgyvenimų perteikimas naujoje medijoje, gali būti eksperimentas su žaismu, vienas iš pavyzdžių, kurį turėsime, – iš durų rankenos ir led juostos pagamintas žaidimas“, – vardija „A MAZE“ dalies koordinatorius A. Rumiancevas.
„Kai kurie žaidimai – net ne žaidimai, čia nereikia kažko pasiekti, kažką laimėti, čia galima ir verkti, jie tokie įtraukiantys, emocingi“, – teigia „A MAZE“ meno vadovas Thorstenas S. Wiedemannas.
Festivalyje – ir niekad Lietuvoje nerodyti virtualios realybės kūriniai nuo Taivano iki Argentinos. Iš viso dešimt darbų. Vienas jų – lietuvių ir šveicarų bendras darbas.
„Čia galima bus pamatyti labai įdomias keliones laiku ir erdvėje. Ir taip pat žiūrovai galės pavirsti į kitas būtybes, ne tik žmogų, bet ir į tokias būtybes, kurias sunku apibūdinti žodžiais. Ir tai yra įmanoma tik virtualioje realybėje. Mes stengiamės, kad šiemet programa būtų būtent tokia, kad žmogus patirtų savo protu nesuvokiamus dalykus“, – teigia virtualios realybės programos kuratorius Bartošas Polonskis.
Animacijos, vaizdo žaidimų, virtualios realybės industrija – sparčiausiai besikeičianti, vystosi kartu su technologijomis, tad organizatoriai sako, kad nustebę liks visi.
Festivalio programą šiemet galima išvysti Kultūros fabrike, Parodų rūmuose, „Hofe“ visą šį savaitgalį.