Rugsėjo 2 d. Vilniuje, įgyvendinant Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) projektą, įvyko baigiamasis renginys apie korupcijos ir sukčiavimo rizikų nustatymą naudojant didžiųjų duomenų analizės įrankius. Renginyje dalyvavo duomenų analitikai iš 13 Europos šalių, dėstytojai iš Šveicarijos ir Vengrijos, OLAF atstovas. Renginio metu pristatyti pilotinių analitinių tyrimų rezultatai. Mokymais ne tik sustiprintas teisėsaugos institucijų tarptautinis bendradarbiavimas, bet ir atvertos naujos galimybės didžiųjų duomenų analizės srityje.
„Sėkmingai užbaigtas OLAF projektas dar kartą patvirtino, kad kovojant su korupcijos apraiškomis Europoje galime sėkmingai bendradarbiauti ir dirbti tarptautiniu mastu. Duomenų kiekis didėja kiekvieną dieną, todėl darbas su didžiaisiais duomenimis tampa vis svarbesnis. Dėkojame OLAF už suteiktą galimybę geriausiems specialistams ir dėstytojams susirinkti konferencijoje bei pasidalinti turima patirtimi“, – sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.
Šiuo projektu duomenų analitikams buvo suteikta galimybė įgyti reikiamų žinių, reikalingų suprasti didžiųjų duomenų strategijas, struktūrą ir jų kokybės užtikrinimą. Sėkmingai atlikti pilotiniai tyrimai leido apdoroti ir analizuoti įvairaus pobūdžio didelės apimties duomenis, nustatant korupcijos rizikas, taip pat susipažinti ir praktiškai išbandyti įvairius analitinius įrankius, leidžiančius efektyviau identifikuoti ir mažinti korupcijos bei sukčiavimo rizikas. Įgytos naujos žinios ir įgūdžiai leis mažinti laiko ir darbo sąnaudas.
OLAF projektu „Teisėsaugos institucijų analitinių gebėjimų stiprinimas didžiųjų duomenų analizės srityje siekiant atskleisti ir užkirsti kelią ES finansiniams interesams kenkiančiam sukčiavimui ir korupcijai“ prisidėta prie EPAC/EACN – tarptautinės, daugiau nei 100 Europos antikorupcinių ir policijos priežiūros institucijų vienijančios organizacijos – Didžiųjų duomenų darbo grupės veiklos. Projektas finansuotas pagal OLAF-Hercule III programą, skirtą apsikeitimui žiniomis ir gerąja praktika korupcijos bei sukčiavimo rizikų, kenkiančių ES finansiniams interesams, identifikavimo ir valdymo srityse.