Daugiau nei 150 pasaulinių IoT ekspertų iš 51 šalių aplankė Lietuvą konferencijoje „Telematics Vilnius 2022“, kurią surengė „Wialon“ komanda. Tai pasaulyje pirmaujanti IoT platforma, turinti būstinę Vilniuje. Iš daugybės „Wialon“ organizuojamų renginių 2022 m., ši „Telematics Vilnius“ konferencija tapo didžiausiu „Wialon“ bendruomenės narių susibūrimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Telematics Vilnius 2022“ Europoje subūrė profesionalus iš IoT rinkų - Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos bei Afrikos ir tapo vienu didžiausiu renginiu IoT ekspertams. Pažymėtina, kad pirmoji konferencija vyko 2019 m. Minske, kurioje susirinko beveik 600 partnerių. Nuo šių metų kasmetinė IoT konferencija vyksta Vilniuje, kuriame įsikūrė pagrindinė „Wialon“ būstinė.
„Nuoširdžiai džiaugiamės susitikimu su mūsų partneriais asmeniškai, ypač po COVID-19 pandemijos, kuomet visus savo partnerius galėjome suburti vienoje vietoje. Mums buvo didelis džiaugsmas sutikti juos pirmą kartą čia, Lietuvoje - naujoje „Wialon“ būstinės ir šios konferencijos vietoje. Lietuva sukūrė ypač palankias sąlygas įmonėms bei asmenims čia persikelti, ypač turintiems IT žinių. Mūsų manymu, valdžia daug ką daro, kad visos procedūros vyktų sklandžiai. Mes norime, kad Lietuva taptų IoT centru, kuriame būtų aptariamos pažangiausios telematikos tendencijos, įskaitant transporto parko valdymą, GPS sekimą ir IoT“, – sako Aliaksandr Kuushynau, „Wialon“ vadovas.
Telematikos ir IoT sprendimai vaidina vis didesnį vaidmenį, leidžiantį įvairioms pramonės šakoms vystytis prieš kreivę, o ne tik reaguoti į kintančią teisinę ir ekonominę aplinką. Mikromobilumas įgauna pagreitį. Maisto pristatymo paslaugos auga šimtais procentų. Europos įstatymų leidžiamosios valdžios taiko vis griežtesnes taisykles bei protokolus, siekdamos užtikrinti transporto priemonių saugumą. Vežėjai daugiau dėmesio skiria vairavimo elgesio kontrolei ir krovinių saugumui. Kylančios degalų kainos verčia įmones optimizuoti išlaidas ir atidžiau stebėti degalų sąnaudas. Telematikos ir daiktų interneto sprendimai padeda sumažinti išlaidas ir išspręsti aktualią paskutinės mylios problemą.
„Prognozuojama, kad pasaulinė telematikos rinka nuo 2021 m. Iki 2018 m. išaugs net keturis kartus - nuo 40,18 mlrd. iki 158,31 mlrd. Nepaisant sunkumų, su kuriais susidūrėme per pastaruosius trejus metus, mes taip pat matome didžiulį „Wialon“ potencialą. Pirmasis įvykis, kuris neigiamai paveikė mūsų rinką buvo 2020 m. prasidėjusi COVID-19 pandemija, vėliau Baltarusijoje vykusios politinės represijos. Rusijos invazija į Ukrainą tapo lūžio tašku, kuomet priėmėme bendrą sprendimą trauktis iš Rusijos rinkos. Dar šių metų pradžioje „Wialon“ minėtoje valstybėje turėjo šimtus paslaugų teikėjų ir daugiau nei milijoną prijungtų transporto priemonių. Tai sudaro beveik trečdalį mūsų pasaulinės rinkos klientų bazės. Dar vienas dalykas, kurį norėčiau pabrėžti, yra tai, kad Ukraina mums buvo antra pagal dydį rinka. Ir dabar mes daug ką darome, kad padėtume šiai valstybei. Nuo kovo mėnesio savo Ukrainos partneriams teikiame nemokamus atnaujinimus ir nemokamą „Wialon“ naudojimą. Minėtų paslaugų nemokamą teikimo laikotarpį mes pratęsėme iki šių metų pabaigos, net jei karas baigsis anksčiau“, – sako „Wialon“ vadovas Aliaksandr Kuushynau.
„Wialon“ metinis augimas prieš COVID-19 pandemiją buvo apie 30 %. „Wialon“ platformą kurianti bendrovė UAB „Gurtam“ pirmąjį pusmetį į Lietuvos biudžetą jau įnešė 1,2 mln. eurų.
„Mes Vilnių matome kaip gerą vietą verslui. Čia turime ir kitų IoT rinkos įmonių, tokių kaip „Teltonika“, „Ruptela“, „Xirgo Global“ bei kitų. Mums be galo patinka čia būti bei plėsti savo verslą“, – sako Aliaksandr Kuushynau, „Wialon“ vadovas.
Kita „Telematics Vilnius“ konferencija turėtų įvykti Vilniuje 2023 m.