Vasaros įkarštyje Lietuvos įmonės ir klasteriai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti išskirtiniame renginyje liepos 13 d. 10 val. „PRAMONĖ 2030: kaip įlipti į nuvažiuojantį traukinį?“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Informaciniame renginyje geriausi šalies pramonės, inovacijų ekspertai, technologijų kūrėjai ir viešojo sektoriaus atstovai pristatys naujausias technologijų tendencijas ir iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos pramonė, pasiūlys praktinius įrankius, pristatys viešosios inovacijų paramos galimybes tiek Lietuvoje, tiek Europoje.
Žaliasis kursas, pramonės skaitmeninimas, dviguba transformacija – skambūs žodžiai, o kaip tai atrodo praktikoje? Įmonėms bus pateikta naudinga informacija ir įžvalgos, kur orientuotis per ateinantį dešimtmetį, kur investuoti, kokią strateginę kryptį pasirinkti, kur link juda Europa.
Apžvalginį pranešimą, kaip atrodys „Pramonė 2030“ padarys Tomas Garuolis, Lietuvos pramoninkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorius. Apie žaliąjį pramonės kursą kalbės dr. Juras Ulbikas , FETEK tarptautinis ekspertas.
Pramonės įmonės imlios technologijų naujovėms, supranta inovacijų naudą konkurencinėje kovoje ir ieško skaitmeninimo galimybių. Apie verslo skaitmeninimo iššūkius kalbės Rolandas Lepardinas, Gamybos inovacijų slėnio Technikos ir inovacijų vadovas, o skaitmeninių inovacijų centrų galimybes ir naudas pristatys Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda.
Verslas dar nepakankamai domisi viešosios inovacijų paramos galimybėmis, o siūlomų paslaugų ir priemonių įvairovė yra išties didelė tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tik kaip tinkamai pasirinkti? Renginyje apie tai kalbės Paulius Petrauskas, Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento vadovas, dr. Artūras Jakubavičius , Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas. Galimybes dalyvauti tarptautinėse programose pristatys Sander van der Molen, „Civitta“ partneris ir ekspertas.
Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas siekiant atnešti daugiau naujovių į Lietuvos verslą – apie tai kalbės Karolis Stašys , FTMC inovacijų vadybininkas. Tačiau sėkmingai veikti galima ir tarptautiniu lygiu bei įgyti konkurencinių pranašumų – tarptautinių kompetencijų centrų naudą per „PhotonHub“ pavyzdį pristatys Kristina Ananičienė , LITEK klasterio vadovė.
Po renginio dalyviai bus kviečiami į įdomią ekskursiją po Fizinių ir technologijų mokslo centro laboratorijas.
Renginį organizuoja Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK), Inovatyvios gamybos klasteris ir Fotolelektros technologijų klasteris (FETEK). Renginio partneriai: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Lietuvos inovacijų centras, Inovacijų agentūra, Fizinių ir technologijos mokslų centras.
Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija MITA interneto svetainėje. Renginio pradžia – 10 val. Renginio vieta: Saulėtekio al. 3, Vilnius.