Per 2022 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 296 pranešimus apie draudžiamą skleisti* ir neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete, rašoma pranešime žiniasklaidai. Palyginti su 2022 m. I ketv. (gauta 330 pranešimų), pranešimų skaičius sumažėjo 10 proc. RRT specialistams ištyrus kiekvieną gautą pranešimą, pasitvirtino kas trečias pranešimas (101 pranešimas) ir buvo imtasi šių veiksmų:
- 66 pranešimai apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus persiųsti kitų šalių interneto karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms.
- 21 pranešimas persiųstas įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams, svetainių savininkams, socialinių tinklų valdytojams su NTD (angl. Notice and Take Down) žyma apie jų svetainėse ar tinkluose esantį draudžiamą skleisti interneto turinį, nurodant, kad jis būtų kuo skubiau pašalintas.
- 1 pranešimas persiųstas tolesniam tyrimui Policijos departamentui, įtarus draudžiamą skleisti turinį Lietuvos tarnybinėse stotyse.
- 13 pranešimų, įtarus neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, persiųsta tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.
RRT specialistai suteikė 93 konsultacijas socialinių tinklų naudotojams dėl neteisėtai paskelbtos asmeninės ar žalingos informacijos pašalinimo, užgrobtų paskyrų susigrąžinimo, tinkamų saugumo ir privatumo parinkčių nustatymo socialiniuose tinkluose. Palyginti su 2022 m. I ketv. (suteiktos 63 konsultacijos), konsultacijų skaičius išaugo 47 proc.
RRT primena, kad interneto vartotojai apie neteisėtą (draudžiamą skelbti) ar žalingą (neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį) turinį, aptiktą internete, skatinami pranešti svetainėje „Švarus internetas“. Pranešimus galima teikti ir anonimiškai.