Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo penktadienio jau gali vėl teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui. Iš Klimato kaitos programos lėšų tam šiais metais skirta 2 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Socialiai remtini asmenys gali pretenduoti į 85 procentų išlaidų sudarančią paramą įsirengti saulės elektrinę, įsigyti jos dalį iš saulės parko arba pasikeisti šildymo prietaisus į mažiau taršius šilumos surblius, naudojančius geoterminę, hidroterminę arba aeroterminę energiją ir 5 klasės biokuro katilus.
Pagal šį kvietimą remiama veikla – iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai nepasiturinčių gyventojų namų ūkio reikmėms įrengimas arba atsisakius iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) deginančių šilumos gamybai skirtų įrenginių įsigytas naujas biokuro katilas ar šilumos siurblys.
Atkreipiame dėmesį, kad galima gauti kompensaciją ir saulės elektrinei, ir įsigytam šilumos siurbliui.
Pasinaudoti šia parama gali visi gyventojai, kurie Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS) yra ne mažiau kaip 6 mėnesius registruoti kaip socialiai remtini asmenys.
Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) galima bus teikti iki tol, kol pakaks lėšų.
Prašymus galima teikti tik elektroniniu būdu – per APVA informacinę sistemą APVIS.
2022-2025 m. Klimato kaitos programos investicijų plane priemonėms, kuriomis atisakoma iškastinio kuro ir pereinama prie atsinaujinančių išteklių energijos iš viso skirta 81 mln. eurų.
Gyventojai galės gauti paramą saulės elektrinėms ir elektros energijos kaupimo įrenginiams, kurie užtikrins elektros energijos rezervą, įsigyti – tam numatyta 26 mln. eurų. 25 mln. eurų paramą gaus norintieji taršius iškastinio kuro įrenginius pakeisti į šilumos siurblius, efektyvius biokuro katilus ir įsidiegti akumuliacines šildymo sistemų talpas.