Fizikų dienos proga į Vilniaus gatves išriedėjo studentų simboliu tapęs Dinozauras. Fiziko diena – didžiausia studentiška šventė Lietuvoje, kurios metu netrūksta ir ekstremalių atrakcijų – šiemet šventės lankytojai išbandė „žiurkių ratą“, iš kurio ištrūkę dalyviai džiaugėsi neeilinėmis emocijomis.
Sostinės gatves pirmąjį balandžio šeštadienį drebina visų išsiilgtas Dinas Zauras – fizikų simbolis. Šiemet 54-ąjį kartą vyksta fizikos fakulteto studentų organizuojama šventė.
Didžiausios studentiškos šventės metu Dinas Zauras keliauja pas filologes ir jų atsiprašo už praeities skriaudas.
Fizikos fakultetas vienai dienai tapo Fizlendu, kur smalsuolių laukė daugybė pramogų. Viena jų ekstremali atrakcija – žiurkių ratas, kuris prikaustė ne vieną lankytoją ir suviliojo išbandyti savo jėgas.
Iš pradžių tokiai neeilinei pramogai reikia kruopščiai pasiruošti, prisegti saugos diržus, patikrinti, ar viskas saugiai pritvirtinta ir leisti suktis žiurkių ratui. O emocijos po tokios ekstremalios pramogos išties neeilinės.
„Buvo daug smagiau negu tikėjausi, bet ir baisiau. Ant ribos, negalvojau, kad jie į vieną pusę suks visą laiką – galvojau, jie pakeis kryptį. Tai jau į pabaigą taip wow, wow, ramiai“, – įspūdžiais dalijasi vilnietė Saulė.
„Būtent, kai viršuje esi labai traukia, o kai šonu esi truputį lengviau, o paskui jau vėl. – Ar kartosite? – Šiandien nežinau, bet kitais metais teks“, – sako Naglis.
„Kai būni viršutinėje dalyje truputį sudėtinga išsilaikyti toje kėdėje, nes visas svoris ant kojų eina. Tai truputį sudėtinga“, – sako elektronikos inžinerijos studentas Arvydas.
O daugiau apie šį fizikų sukurtą ekstremalų atrakcioną – „žiurkratį“ pasakoja Dominykas.
„Tave prispaudžia prie sėdynės, o po to pradeda traukti į vidurį, nes atsiranda pagreitis į centrą. Automatiškai atsiranda laisvojo kritimo būsena, ypač kai tu esi viršuje“, – pasakoja Dominykas.
Vilniaus universiteto radijo mėgėjai skrieti aplink Žemės rutulį paleido ir balioną. Tai yra ketvirtoji tokio lietuviško baliono misija. Ir būtent su šiuo balionu startuoja programa skirta mokyklų edukacijai – su kosmoso technologijomis supažindinti vaikus.
„Tas balionas, mes planuojame, kad jisai pakils į 12-13 kilometrų aukštį. Ir ten sustos kaip plūdė ežere, kaip plūdė atmosferoje. Ir tada pavėjui jisai nuskrenda apie 100 kilometrų per valandą. Tai per dieną gali nuskristi ir 2000 kilometrų. Mes dabar seksime, stebėsime ir ieškosime, kur jisai nuskrido“, – sako Vilniaus universiteto radijo klubo prezidentas Simonas Kareiva.
Buvo pristatytos ir specialios fizikų svarstyklės, ant kurių užlipus paaiškėja, kiek žmogus svertų kitoje planetoje.
„Pažiūrėkime Saulėje, jei ši būtų uolinė. Va, saulėje beveik toną svertų žmogus. – Oho, koks skirtumas – tai geriau tada Mėnulyje. – Jei norite numesti svorio visada galite nuskristi į kitą dangaus kūną“, – pasakoja „Mokslo sriubos“ atstovė Gretė.