Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei dvi savaites, o tuo pačiu artėjame ir link kovo 11, kuomet neoficialiais duomenimis Rusija gali atsijungti nuo pasaulinio interneto. Žinoma, kol kas nėra žinoma ar tai išties įvyks, tačiau Rusijoje randama ir kitų būdų kaip sumažinti viešai prieinamos informacijos pasiekiamumą.
Vakar, trečiadienį, Rusijos skaitmeninės plėtros ministerija išplatino rekomendaciją, kurioje šalies piliečiams rekomenduojama naudotis „Yandex.Browser“ interneto naršykle. Pranešime teigiama, jog tai užtikrins galimybę patekti į visus internetinius puslapius bei pasiekti reikiamas paslaugas internete.
„Norint turėti prieigą prie visų svetainių ir būtinųjų internetinių paslaugų, įskaitant valstybės tarnybas, rekomenduojama įdiegti naršykles, kurios palaiko rusišką sertifikatą. Šiuo metu tai galėtų būti „Yandex.Browser“ ar „Atom“, kurios turi tokią galimybę“, – teigiama pranešime spaudai.
„Yandex.Browser“ buvo išleista 2012 metais, o jūs kūrėjai – Rusijos paieškos ir technologijų milžinė „Yandex“. Toks Rusijos žingsnis veikiausiai neturėtų stebinti, atsižvelgiant į tai, kaip pastaruoju metu yra cenzūruojama internetinė erdvė šalyje.
Vertėtų prisiminti, jog dar visai neseniai, Rusijoje buvo užblokuota prieiga prie „Facebook“, o taip pat yra ribojama prieiga prie informacijos, kuri susijusi su Kremliaus pradėtu karu Ukrainoje.
Tiesa, Rusijos žiniasklaidai išplatintame pranešime spaudai surastas ir ganėtinai originalus būdas nuslėpti nuo visuomenės informaciją apie patiriamas kibernetines atakas. Pranešime minima, jog kai kurių puslapių veikimas šalyje buvo sutrikęs dėl problemų tikrinant interneto resursų saugumą ir patikimumą.
Akivaizdu, kad Rusijos valdžia bando nuslėpti kibernetines atakas, kurios vykdomos prieš Kremliaus kontroliuojamus ar kitaip susijusius internetinius puslapius.