„Facebook“ valdanti technologijų bendrovė „Meta“ neseniai pagrasino „galimai atsisakysianti“ feisbuko ir instagramo paslaugų teikimo Europoje dėl reikalavimo vartotojų asmeninius duomenis laikyti ES teritorijoje. Europos šalių lyderiai į tai atsakė raginimu įgyvendinti ketinimus.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas žurnalistams vizito Paryžiuje metu pasakojo: „Po to, kai buvo įsilaužta (į feisbuko paskyrą) aš be feisbuko ir tviterio gyvenau ketverius metus ir gyvenimas buvo fantastiškas“.
Antrindamas savo kolegai iš Vokietijos, Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire pridūrė: „Aš galiu patvirtinti, kad gyvenimas be feisbuko būtų nuostabus ir gyventume mes be feisbuko labai gerai“.
„Skaitmeninių technologijų gigantai turi suvokti, kad Europos žemynas atsilaikys ir išsaugos savo suverenitetą“, – „Euronews“ cituojamas prancūzų politikas.
Šie dviejų įtakingų Europos politikų komentarai pasirodė po ultimatyvaus bendrovės „Meta“ pranešimo, kuriame buvo pagrasinta (neleidus perkelti, saugoti ir apdoroti Europos vartotojų duomenų į JAV serverius) apriboti „Facebook“ ir „Instagram“ veiklą Europoje.
„Meta“ metiniame pranešime pažymima, kad vartotojų duomenų perkėlimas yra kritiškai svarbus bendrovei apdorojant duomenis ir naudojant juos reklamos tikslais.
Vėliau „Meta“ atstovai patikslino, kad jokių pasitraukimo iš Europos planų jie neturi, „tačiau tokia yra visų iš duomenų gyvenančių įmonių realybė“ ir piktinosi Europoje galiojančiomis taisyklėmis.
„Meta“ anksčiau naudojosi duomenų perdavimo sistema „Privacy Shield“, kuri teisiškai leido perkelti duomenis už Atlanto. Tačiau 2020-ųjų liepą Europos Teisingumo Teismas anuliavo sutartį dėl pasikartojančių duomenų apsaugos taisyklių pažeidimų. Teismo buvo pripažinta, kad dabartinis standartas neužtikrina Europos šalių piliečių teisės į privatumą.
Šiuo metu yra kuriama nauja sistema, tačiau pasiekti bendro sutarimo kol kas nepavyksta.