Sausio 28-30 dienomis Lietuvą ir pasaulį sudrebins kasmetinis žaidimų kūrimo festivalis „Global Game Jam“. Pasaulinės šventės metu tūkstančiai žaidimų kūrėjų iš viso pasaulio susirenka vienam savaitgaliui, kad sukurtu naujo savo žaidimo prototipą. Lietuvoje „Global Game Jam“ renginiai organizuojami jau dvidešimt metų, o šiemet visų jo lankytojų laukia pluoštas puikių staigmenų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2021-ieji metai buvo sėkmingi tiek pasaulinei, tiek Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenei. Vis nesitraukianti pandemija padėjo žmonėms atrasti naujas formas bendrauti ir būti kartu, neretai tos naujos formos – žaidimų pasauliai. Per prabėgusius metus Lietuva taip pat pritraukė naujų kūrėjų, Vilniuje savo padalinius steigia vis daugiau tarptautinių bendrovių.
Ne tik kūryba, bet ir žinios
Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA), tradiciškai organizuojanti „Global Game Jam“ renginius Lietuvoje, šiemet kviečia visus žaidimų kūrėjus bei žaidimų entuziastus prisijungti prie hibridinės iniciatyvos. Dalyvauti šių metų maratone gali visi norintys, o dėl pandeminių ribojimų dauguma tai galės daryti tiesiog iš namų.
„Global Game Jam yra viena pagrindinių mūsų bendruomenės švenčių, kai po vienu stogu susirinkdavome visi: tiek pradedantieji, tiek seni patyrę vilkai ir kartu kurdavome žaidimus. Tai buvo puiki proga ne tik pristatyti savo idėjas ar išmokti kažko naujo, bet ir susipažinti su kolegomis, įgauti vertingos, praktinės patirties“, – sakė Gediminas Tarasevičius, LŽKA direktorius.
„Šiemet mūsų asociacija gavo Lietuvos Kultūros tarybos paramą, tad nusprendėme pasinaudoti proga ir išplėsti „Game Jam“ renginio koncepciją. Renginys bus hibridinis, kai didesnė dalis jo dalyvių kurs namuose, tačiau turėsime ir saugias fizines lokacijas, o svarbiausia – turiningą transliacijų programą. Šių transliacijų metu bus galima ne tik stebėti maratono eigą, bet ir įgyti naujų žinių. Tuo pasirūpins patyrę pranešėjai iš didžiausių Lietuvoje veikiančių studijų, tokių kaip „Estoty Vilnius“, „TutoTOONS“, „Nordcurrent“, „Unity Technologies“ ir šiemet prie iniciatyvos prisijungianti „MS-1 Wargaming Studio“. Tikimės, kad išplėsta renginio programa padės bent iš dalies kompensuoti esamus suvaržymus bei užtikrinti kokybišką savaitgalį visiems prie mūsų prisijungsiantiems“ , – sakė Gediminas.
Renginio programoje skaitomų pranešimų metu, dalyviai galės susipažinti su naujomis ir populiariomis žaidimų kūrimo technologijomis, išgirsti vertingų praktinių patarimų siekiant perteikti savo idėjas žaisme ir renginio metu kuriamuose prototipuose. O taip pat sužinoti apie karjeros kelius ir galimybes itin sparčiai augančioje Lietuvos žaidimų industrijoje.
Laukiami ir stalo žaidimų kūrėjai
Didžiausias dėmesys šiuose maratonuose tradiciškai tenka kompiuteriniams žaidimams, Lietuva garsėja kaip viena šalių, kurioje sukuriama daugiausiai žaidimų tūkstančiui gyventojų. Nepaisant to, „Game Jam“ maratonuose laukiami ir stalo žaidimų kūrėjai. Šių maratonų metu stalo žaidimai dažnai pelno ir kitų dalyvių pripažinimą. Štai pernai metais parduotuvių lentynas pasiekęs ir jau kelių papildomų leidybos tiražų sulaukęs žaidimas „Perekūpai“ taip pat buvo pradėtas kurti šiame maratone.
„Kadangi šiemet turėsime išplėstą programą bei pranešėjus, labai norėčiau akcentuoti būtent tai, kad šis renginys yra dedikuotas naujų prototipų ir koncepcijų kūrimui. Norėčiau paraginti visus, kas svajoja apie karjerą žaidimų industrijoje, jungtis prie mūsų, nė nepaisant to, kad galbūt manote, kad jums trūksta įgūdžių“, – sako LŽKA valdybos narys ir vienas renginio kuratorių Ričardas Jaščemskas. „Norint dalyvauti „Game Jam“ renginyje pakanka idėjos, noro ir pieštuko. Prototipai neturi būti išbaigti, renginio metu svarbi tik jūsų idėja ir kaip ji atsiskleidžia žaisme, nesvarbu kompiuterinio, stalo ar dar kitokiame formate“.
Šių metų „Global Game Jam“ renginiai Lietuvoje sugrįš į penkis Lietuvos miestus. Saugios maratono lokacijos lauks kūrėjų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Jei ketinate dalyvauti gyvai, kviečiame susipažinti su renginio taisyklėmis, taikomais ribojimais bei registruotis dalyvavimui iš anksto – informacija apie renginio vietas ir nuorodas registracijai rasite „LT Game Jam“ svetainėje. Tie, kas renginyje dalyvaus virtualiai, galės tai daryti oficialiame renginio „Discord“ kanale.
Renginys organizuojamas Lietuvos Žaidimų Kūrėjų Asociacijos bendradarbiaujant su didžiausiomis žaidimų kūrimo bendrovėmis šalyje: „Estoty Vilnius“, „MS-1 Wargaming Studio“, „Nordcurrent“, „TutoTOONS“ ir „Unity Technologies“. Visą „LT Game Jam“ festivaliui skirtą informaciją ir patarimų dėl dalyvavimo rasite renginio svetainėje. Registruotis galima jau dabar, o pats renginys duris atvers sausio 28 dieną, 18 valandą.