Pasak Europos Komisijos, 2030 m. Europoje trūks 20 mln. ICT (komunikacijos ir informacijos) profesionalų. Ši problema turi būti sprendžiama švietimo lygmenyje, suteikiant naujausias ir patraukliausias studijų progamas studentams bei papildomas mokslo galimybes.
Daugiau nei 80 studentų, telekomunikacijų bendrovės „Huawei“, Europos parlamento (EP), startuolių, nevyriausybinių organizacijų ir universitetų atstovų gruodžio 10 d. susirinko Helsinkyje pranešti apie savo pasiekimus jaunųjų profesionalų švietimo programose.
Renginys buvo atidarytas EP narės Sirpos Pietikainen, skatinusios jaunuosius talentus būti inovatyviems ir atviriems, gerbiantiems skirtingas žmonių kultūras ir lytis, bei ragino kartu dirbti kuriant bendrumą. „Kartu galime sukurti sujungtą pasaulį ir naudoti šiuos sukurtus tinklus darbui su kitais, – kalbėjo ji. – Suvieniję jėgas su talentingais žmonėmis galime sukurti geresnę ir šviesesnę ateitį“.
Technologijų sektoriuje inovacijų procesas nesustoja niekada – įmonės kiekvieną dieną investuoja ir dirba ties naujais sprendimais ir technologijomis, kurios gyvenimą daro lengvesniu, spartina gamybos procesus ir gerina valdymo sistemas. Neatskiriama inovacijų progreso dalis – jauni, išsilavinę technologijų specialistai. Tai ypač išryškino „Huawei“ – bendrovė, pasaulyje pripažinta kaip inovatyviausia bendrovė jau dvejus metus iš eilės.
„Esame pagerbti dvejus metus iš eilės finansinių technologijų įmonės „Capital on Tap“ išrinkti kaip įmonė, pirmaujanti pagal patentų skaičių. Siekiant, kad tokie specialistai būtų prieinami darbo rinkoje, taip pat turime įdėti daug pastangų suteikiant papildomas mokslo galimybes technologijų studentams, kad šie galėtų išplėsti savo akiratį“, – pasakojo Mindaugas Plukys, „Huawei“ komunikacijų vadovas Lietuvoje.
Norėdamaįveikti skaitmeninių talentų trūkumą „Huawei“ pasiryžusi remti ICT sektoriausplėtrą bei visus skaitmeninių technologijų profesionalus kiekvienoje šalyje,kurioje bendrovė vykdo veiklą. Dar 2008 m. „Huawei“ paleido daugybę talentųprogramų, ir nuo tada jau yra į jas investavusi daugiau nei 130 mln. eurų. Programospadeda daugiau nei 1,54 mln. žmonių iš daugiau nei 150 valstybių visame pasaulyje.
Vienaiš tokių programų – „Seeds for the Future“, veikianti visame pasaulyje, įskaitantEuropą ir Latviją. Nuo 2011 m. joje dalyvavo 8774 studentai iš 130 šalių,įskaitant 3,5 tūkst. studentų iš Europos.
Renginiometu vyko diskusijos apie skaitmeninių įgūdžių plėtojimą Europoje, ICT talentų trūkumą, lygybę ir tvarumą, taip pat buvo apdovanoti geriausi metų dalyviai.
Šiemetapdovanojimą gavo ir Tartu universiteto studentė Elena Novikova, dalyvavusi „Seedsfor the Future“ programoje Estijoje. „Jau dvejus metus iš eilės dalyvauju šiojemokymosi programoje, – pasakojo ji. – Šiemet taip pat džiaugiausi ir jaučiausipagerbta galėdama dalintis įgytomis žiniomis ir sulaukti geriausio studento Baltijosregione apdovanojimo“.