VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „GIS-Centras“ įgyvendina ES Struktūrinių fondų iš dalies finansuojamą Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros išvystymo (LGII) projektą. 2007 m. gegužės 15–16 d. vyko pirmasis informacinis šio projekto seminaras. Renginys buvo specialiai orientuotas į valdžios institucijas. Jo metu ypač akcentuota geografinės informacijos svarba sprendžiant įvairius valstybės valdymo uždavinius. Pristatytas LGII projektas, kurio siekis – sukurti skaidrias ir palankias sąlygas efektyviai naudoti Lietuvoje jau sukauptiems geografinių duomenų rinkiniams, juos tarpusavyje suderinti ir padaryti lengvai randamais ir pasiekiamais viename Interneto portale.
Simboliška tai, kad būtent 2007 m. gegužės 15 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva INSPIRE direktyva, kuria siekiama sukurti vieningą visos Europos Bendrijos erdvinės informacijos infrastruktūrą. Kaip savo pranešime teigė Europos komisijos atstovas Hans Dufourmont, INSPIRE taip pat pirma siekia, kad institucijos keistųsi tarpusavyje jų valdomais duomenimis ir paslaugomis ir teiktų šiuos duomenis visuomenei.
Direktyvos nuostatos iki 2009 metų turės būti perkeltos į nacionalinę teisę. Ją įgyvendinus bus tarpusavyje derinami ir taps geriau pasiekiami duomenys apie įvairias teritorijas: adresai, keliai, gyvenvietės, vandens telkiniai, miškai, administracinės ribos ir pan. Atitinkamai, bus sukurtos priemonės (elektroninės paslaugos), leidžiančios lengvai pasiekti sukauptus duomenis ir jais naudotis.
Anot Nacionalinės žemės tarnybos Kadastrų ir geodezijos departamento direktoriaus Sauliaus Urbano, 2005 m. pradėtas įgyvendinti LGII projektas leido Lietuvai tapti viena iš Europos Sąjungos lyderių kuriant vieningą erdvinės informacijos sistemą. Projektui pasibaigus 2008 m. birželį jau bus sukurta nemaža dalis INSPIRE direktyvai Lietuvoje įgyvendinti būtinų techninių ir metodinių priemonių. Šiuo metu projektas įsibėgėja – atlikta esamų pagrindinių valstybės geografinių duomenų rinkinių analizė ir parengti detalūs reikalavimai šių duomenų apykaitos sistemai. Taip pat jau parengta valstybės geografinių duomenų bendros sistemos vizija, pasiūlytas vieningas duomenų modelis ir metaduomenų standartas.
Nudžiugino Lietuvos geografinės informacijos valdytojų susidomėjimas geografine informacija – seminare dalyvavo beveik 200 atstovų iš daugiau kaip 70 institucijų. Siekiant užtikrinti maksimalų valstybės geografinės informacijos bei LGII projekto rezultatų naudojimą visose tikslinėse grupėse, iki 2008 m. birželio dar numatoma 10 informacinių seminarų visose Lietuvos apskrityse bei specialus seminaras verslo įmonėms.