Gegužės 24 d. (ketvirtadienį) Vilniaus jaunimas, miestelėnai ir sostinės svečiai kviečiami dalyvauti socialinėje akcijoje apie stereotipus aukštajame moksle ir visuomenėje. Veiksmo pradžia 12 val. sostinės Mokytojų namų kiemelyje.
Pagrindinis akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į sustabarėjusią šalies aukštojo mokslo sistemą, kurioje psichologinės ir fizinės sąlygos lygiai prieinamoms studijoms nėra pakankamos.
„Sudaryti galimybes skirtingų žmonių studijoms – prestižo ir kokybės ženklas kiekvienam moderniam Vakarų universitetui. Lietuvoje, deja, yra kitaip. Ir ne tik pinigų stoka stabdo pokyčius. Pirmiausia čia veikia stereotipai, abejingumas ir pasyvumas“, - teigia Lietuvos studentų sąjungos socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.
Keturių valandų akcijos programoje kiekvienas turės progos daugiau sužinoti apie pagrindinius barjerus skirtingiems žmonėms siekti aukštojo mokslo, stereotipus visuomenėje, įvairių rūšių diskriminaciją.
Viena įspūdingiausių dienos dalių – „Gyvoji biblioteka“. Šioje bibliotekoje knygos – tai žmonės, o skaitymas – pokalbis. Kiekvienas apsilankęs tokioje bibliotekoje gali pasitikrinti, ar išankstinės nuostatos apie įvairius diskomfortą patiriančius visuomenės narius iš tiesų yra teisingos.
Dalyvių taip pat lauks įdomios socialinės simuliacijos, foto parodos pristatymas bei videofilmo „Negalia ir aukštasis mokslas“ peržiūra.
Ši socialinė akcija – tai baigiamasis Lietuvos studentų sąjungos (LSS) drauge su Europos jaunimo kampanija „Visi skirtingi – visi lygūs“ įgyvendinamo tarptautinio projekto „Skirtumų galia – bendrume“ etapas. Projektu siekiama kviesti jaunimą įveikti išankstines nuostatas ir paskatinti aktyviai veikti žmonių su negalia integracijos į aukštąjį mokslą srityje. Projekto partneriai: Europos Jaunimo fondas, LR Švietimo ir mokslo ministerija.