Jungtinės Karalystės žurnalas „Wealth & Finance“ paskelbė 2021 m. „Fintech Awards“ finansinių technologijų srities apdovanojimų nugalėtojus. Viena jų tapo ir lietuvių asociacija „Fintech Hub LT“, kuri vienija daugiau nei 50 finansinių technologijų įmonių Lietuvoje. „Fintech Hub LT“ buvo pripažinta progresyviausia Fintech sektoriaus asociacija Baltijos šalyse. Jos vadovė Vaiva Amulė teigia, kad šis laimėjimas asociacijai gali būti reikšmingas.
„Šis apdovanojimas rodo Fintech industrijos potencialą. Lietuva per trumpą laiką tapo visame pasaulyje žinomu Fintech centru. Mūsų sėkmės raktas – progresyvus požiūris į inovacijas, gera infrastruktūra, talentingi žmonės bei sklandus bendradarbiavimas su finansų rinkos priežiūros institucijomis. Tai daro mus matomais ir konkurencingais Fintech žemėlapyje. Džiaugiamės, kad ne tik mūsų reguliatorius yra laikomas vienu progresyviausiu, bet ir asociacija, rinka. Pastarieji metai tikrai buvo intensyvūs – smagu, kad darbai pastebėti ir esame įvertinti, tai motyvuoja siekti dar didesnių tikslų“, – sako V. Amulė.
Jau penktus metus „Wealth & Finance“ žurnalo organizuojami apdovanojimai atkreipia dėmesį į Fintech įmones, kurios nauju kampu vysto šiuolaikinius finansus ir bankininkystę. Pastaraisiais metais Lietuva tapo Fintech centru, sėkmingai siūlydama paslaugas visame pasaulyje. 2020 m. Lietuva pirmavo IT ir finansinių paslaugų eksporte Baltijos šalyse.
Nepaisant pandemijos sukelto ekonominio nuosmukio, Fintech sektorius ir toliau sėkmingai plečiasi – įmonių skaičius Lietuvoje išaugo 10 proc. Šalyje veikia 230 finansinių technologijų įmonių, kurios sukūrė virš 4000 darbo vietų. Lietuvos bankas nagrinėja 45 paraiškas iš licencijas norinčių gauti Fintech įmonių. Finansinės paslaugos sėkmingai eksportuojamos ir į kitas šalis, tokias kaip JAV, Vokietija, Švedija, Airija ir JK.
Praėjusiais metais Fintech industrija Lietuvoje iš mokėjimo paslaugų teikimo uždirbo 142.4 mln. eurų pajamų ir įdarbino daug aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kuriems pasiūlė du kartus nei šalies vidurkis didesnį atlyginimą.
Ambicijos plėsti Fintech sektorių Lietuvoje – tik auga, tai atsispindi ir Vyriausybės programoje. Finansų ministerijos rengiamoje „Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus strategijoje 2022-2027 m.“ akcentuojama kokybinė Fintech sektoriaus plėtra, siekiama augimo galimybes suderinti su rizikos valdymu. Todėl „Fintech Hub LT“ asociacija didelį dėmesį skiria sektoriaus savireguliacijos priemonėms, inicijavo informacijos mainų apie įtartinus klientus ir IT sandorius platformą, taip pat bendradarbiauja ir teikia ekspertinę pagalbą įvairioms valstybės institucijoms.