Donguano mieste, Kinijoje, duris atvėrė didžiausias pasaulinės technologijų kompanijos „Huawei“ Tarptautinis kibernetinio saugumo ir privatumo apsaugos skaidrumo centras, rašoma pranešime žiniasklaidai. Jo atidarymo ceremonijoje dalyvavo Mobiliųjų tinklų asociacijos (GSMA), Vokietijos atvirojo kodo programinės įrangos kompanijos „SUSE“, Jungtinės Karalystės sertifikavimo bendrovės (BSI) atstovai bei Jungtinių Arabų Emyratų ir Indonezijos ryšių reguliavimo tarnybų darbuotojai.
Anot „Huawei“ valdybos pirmininko pavaduotojo Ken Hu, naujasis centras sustiprins kompanijos pajėgas vartotojo duomenų apsaugos srityje ir užtikrins šio proceso skaidrumą.
Per pastaruosius kelerius metus pramonės skaitmenizacija ir tokios naujos technologijos, kaip 5G ir dirbtinis intelektas, pavertė kibernetinę erdvę dar sudėtingesne, nei bet kada anksčiau. Šios tendencijos bei faktas, kad besitęsiant pandemijai didelė visuomenės dalis dar daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, lėmė naujų kibernetinio saugumo pavojų atsiradimą
Ką tik duris Donguane atvėręs „Huawei“ tarptautinis kibernetinio saugumo ir privatumo apsaugos centras sieks suvaldyti šią riziką, suinteresuotoms pramonės šalims suteikdamas platformą keistis kibernetinio valdymo patirtimi ir kartu ieškoti techninių sprendimų. Centras bus atviras technologijų teisinio reguliavimo institucijoms, standartus kuriančioms ir nepriklausomoms trečiųjų šalių testavimo organizacijoms bei „Huawei“ klientams, partneriams ir tiekėjams.
„Kibernetinis saugumas šiuo metu yra svarbesnis, nei bet kada anksčiau. Kaip pramonės atstovai turime dirbti kartu, dalintis geriausiomis praktikomis, kolektyviai kurti gebėjimus valdyme, standartus, technologijas ir jų patikrinimą. Tik taip galime paskatinti visuomenę ir reguliuojančias institucijas pasitikėti mūsų produktais ir paslaugomis, kuriuos jie naudoja kasdien“, – mano Ken Hu.