Birželio 3-4 dienomis tarptautinio startuolių konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ metu Lietuva taps ne tik pagrindine startuolių, bet ir investuotojų iš 8 šalių susitikimo, naujų partnerysčių bei ryšių atnaujinimo vieta. Šiame renginio „Startup Fair. Recharge 2021“ startuolių konkurse dalyvaus 40 pirmąją atranką praėjusių startuolių iš 17 šalių, o investuotojai bus nusiteikę rimtai žvalgytis investavimo galimybių.
„Startup Fair“ 2020 m. diskusija
Pretendentų norinčių laimėti konkursą „Startup Fair Pitch Battle“ ratas platus ir konkurencingas: nuo inovatyvių sprendimų medicinos ir maisto pramonei iki išmaniųjų sprendimų, skirtų edukacijos ir rinkodaros sritims. Iš 111 pateiktų paraiškų komisija atrinko 40 inovatyviausių ir įdomiausių verslo idėjų. Komisijos narių nuomone, jos turi didžiausią potencialą išaugti į klestinčius verslus, kurie turėtų pasisekimą globaliu mastu. Renginio organizatoriai neslepia džiugesio kiekvienais metais sulaukdami vis gausesnio startuolių paraiškų skaičiaus.
„Organizuodami jau 9-tą iš eilės tarptautinį startuolių renginį „Startup Fair“, sulaukiame vis didesnio Lietuvos ir užsienio startuolių susidomėjimo ir noro dalyvauti renginio metu organizuojamose startuolių pasirodymų kovose „Startup Fair Pitch Battle“. Džiaugiamės, kad nesutrukdė net sudėtingi metai ir karantinas – sulaukėme daugybės startuolių paraiškų iš Lietuvos ir užsienio šalių, norinčių savo inovatyvias idėjas ir verslus pristatyti renginio metu. Vertinimo komisijos atrinkti startuoliai prisistatys renginio metu ir varžysis dėl galimybės gauti 100 000 Eur investiciją, kurią yra numatę investuoti Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ ir „CoInvest Capital“ bei kitų partnerių prizų“, – sako Roberta Rudokienė, „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.
Savo sėkmę išbandyti ir norą dalyvauti „Startup Fair Pitch Battle“ kovoje išreiškė startuoliai iš 17 šalių: Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Singapūro, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Armėnijos, Baltarusijos, Nigerijos, Pakistano, Irano, Baltarusija ir Graikijos.
Konkurso komisija vertino startuolių verslo idėjas, sprendžiamas problemas, kaip jų sprendimai ir inovatyvios idėjos atitinka esamus rinkos poreikius, verslo modelius bei komandų sudėtį. Jie įvertino, kurie startuoliai yra verčiausi dėmesio ir kurie galės žengti į sekantį, itin svarbų etapą – galimybę pristatyti savo inovatyvaus verslo idėją prieš renginio auditoriją, komisiją ir galbūt net gauti investiciją.
„Startup Fair Pitch Battle“ pusfinalyje besirungiantys startuoliai prisistatymo kovoje turės 3 minutes laiko pristatyti savo inovatyvų produktą ar paslaugą. Po šios kovos vertinimo komisija atrinks geriausius, kuriems bus suteikta teisė rungtis finale antrąją renginio dieną.
Visi startuolių pristatymai vyks gyvai arba nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos metu, pirmąją renginio dieną. Renginio antrą dieną vyks finalinė kova, kurioje atkakliai varžysis 10 startuolių. Inovatyvių verslų prisistatymo kovas stebėti gali visi norintys, ne tik atvykstant gyvai, bet ir nuotolinės transliacijos metu, specialioje renginio platformoje „Talque“ ir renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Startup Fair“.
Konkurso dalyviai turės galimybę pristatyti savo inovatyvius verslus renginio žiūrovams ir tarptautinei ekspertų komisijai bei laimėti 100 000 Eur investiciją, kurią įsteigė Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ kartu su „CoInvest Capital“. Taip pat piniginius prizus teisinėms paslaugoms įsteigė verslo teisės advokatų kontora „Triniti Jurex”, o oficialus AWS (Amazon Web Services) partneris „Cloudvisor“ trims konkurso startuoliams padovanos debesų kompiuterijos paslaugų nemokamų kreditų, kurių kiekvieno vertė bus 5000 USD.
Renginyje „Startup Fair. Recharge 2021“ startuoliai taip pat galės registruotis į tiesioginius susitikimus su Lietuvos ir užsienio investuotojais. Kiekvienais metais šią galimybę išbando vis daugiau startuolių, šiais metais inovatyvių verslų kūrėjai ir vėl turės progą išbandyti savo derybinius sugebėjimus renginio metu. Dalyvauti startuolių ir investuotojų susitikimuose bus itin paprasta, startuoliai norintys susitikti su investuotojais visų pirma turi užsiregistruoti į renginį ir gavus specialų pakvietimą prisijungti prie platformos „Talque“, kviesti investuotojus susitikti ir rezervuoti jų laiką. Inovatyvūs verslai, kurie domisi galimybe susitikti su investuotojais gali registruotis susitikimams jau dabar.